Wpis z mikrobloga

#it
#programowanie

>bądź najlepszy z programowania w grupie, kilka osób zdaje tylko dzięki tobie

>bądź na jednym z najlepszych Polskich wydziałów

>bądź TOP3 na kierunku w poprzednim roku akademickim

>nawet comarch nie chce zatrudnić na praktyki


I zaraz ktoś przyjdzie mi mówić, że gadam głupoty i baituje kiedy mówię, że aby dostać się na jakiekolwiek praktyki trzeba być na czwartym roku
  • 15
@Malkof: jak nawet comarch nie chce ze mną rozmawiać to jestem ciekaw kim jest przeciętny praktykant w 2022. Chyba teraz przyjmują na praktyki kiedy jest się jakimś high midem / seniorem na studiach doktoranckich
@razornfs: Napisali, że zgłoszenie jest interesujące, ale według nich zbyt wczesne. Niestety nie wiem kiedy będzie dość na czas, chyba na czwartym roku. Zaraz kończę te studia i nie wiem co mam ze sobą zrobić, nie wiem czego jeszcze mam się nauczyć. Chciałbym aby to był bait.
@Malkof: Tyle już widziałem, że wcale by mnie to nie zdziwiło
@randomm13: Wszędzie gdzie się da ( ͡° ͜ʖ ͡°) Strony z ogłoszeniami o pracy IT, z normalnymi ogłoszeniami o pracę, strony internetowe większych firm IT, grupy na fb, wykop, no każde jedno miejsce gdzie możesz spotkać kogoś szukającego stażysty.
@randomm13:
Dokladnie to co napisal @Zelber:, Poltorej roku temu szukajac pierwszej pracy wysylalem aplikacje do firm na angelu i rozmawialem ze startupami ze szwajcarii czy holandii.
W koncu dostalem prace lokalnie u mnie w UK ale nikt nigdy na rozmowie o prace sie mnie nie pytal o studia czy jaka szkole skonczylem xD
@randomm13: jakie miasto? Próbowałeś do innych firm, czy tylko na podstawie Comarchu doszedłeś do wniosku, że nikt nie chce studenta? Sporo firm oferuje przecież programy stażowe, dodatkowo są spore outsourcingi typu Sii czy innych, gdzie tez sporo ludzi idzie na praktyki/staż.