Wpis z mikrobloga

@inko-gnito: Ja miałem mieć montowane Pergo, ostatecznie są Ter Hurne (podobne parametry i podobna cena, coś koło 110 zł netto za m2 sam panel). Z tym że nie są na klik tylko cienkie klejone do samopoziomu. Na razie mają kilka miesięcy ale wydają się być bardzo wytrzymałe, nie rozważasz klejonych? Mam szafy w zabudowie z torem oczywiście przykręconym do podłogi, podobno jak się przykręci do pływających to może strzelić zamek. Z
@inko-gnito: No właśnie ja też gdzie nie byłem to twierdzili że klejone lepsze. Na pewno co do trwałości to wg mnie będzie zbliżona bo klejone pomimo że cienkie to pewnie będą mieć podobną warstwę ścieralną. Co do przewagi klejonych to wydaje mi się że jest tak jak już napisałem - cichsze tupanie i można przykręcać szafy do podłogi i stawiać ciężkie meble bez ryzyka uszkodzenia zamków no i ta wymiana panelu
@inko-gnito: To stare mieszkanie i posadzka "deweloperska" nie była w najlepszym stanie, dużo nierówności, drobne pęknięcia i jedno całkiem spore i pozostałości kleju do parkietów (nie subit - coś nowszego). Przyklejenie do tego paneli nie miało żadnego sensu więc została położona wylewka samopoziomująca z Mapei, fajnie to wyglądało przed przyklejeniem paneli, gładko :) Nie wiem dokładnie ile mm było wylane ale coś niewiele, może z 3mm. Moim zdaniem panele klejone są
@inko-gnito: OK, więc rób na klik, jeżeli nie będziesz przykręcał nic do podłogi to pewnie będzie spoko. Quick-stepa też oglądałem i rozważałem, ale jakoś wybór padł na Pergo, a jak się okazało że czas oczekiwania to pół roku to zmieniłem na Ter Hurne.