Wpis z mikrobloga

#gry #nostalgia #podbaza #kiedystobylo
dzień dobry, mam pytanie skierowane do tych, którzy kiedyś znali się na trendach mniejszych i większych, szczególnie tych związanymi z grami i innych duperelach kierowanych do małolatów.
Chyba z jakieś 15 lat temu dostałem od dalekiego kuzyna talię takich kart. Nic mi nie powiedziano jak grać, co z tym robić, nic cokolwiek. Jako że sam nie gustowałem w takich bajerach, to te obrazki raczej mnie przerażały, a w karty grać to i tak nie umiałem. Nie umiałem także poszukać w internecie rozwiązania, co jednak było już wtedy możliwe. Jakiś czas później widziałem takie same karty na jednym z plakatów w sali od angielskiego, krótko potem szósta klasa zaczęła nimi grać na boisku. Będąc samemu w drugiej trochę kiepsko było podejść i spytać o co z tym chodzi. Z czasem karty się pogubiły i znalazłem ostatnio te dwie podczas sprzątania piwnicy. Pomimo okropnego przetłumaczenia na niemiecki poczytałem co one przedstawiają, ale szukając w necie tej serii albo artystów jakoś nic nie znajduję.
A więc; jest tu ktoś w stanie wytłumaczyć mi co to za karty były i jak się nimi grało?
źródło: comment_1645536535exsxfZtoWzuaaaPkZlQoBz.jpg
  • 2