Wpis z mikrobloga

@Paranoija: To po prostu wynikt tego ze jako dziecko nie masz jeszcze solidnie wyksztalconej osobowosci, Twoje ego jest zlepkiem charakterow rodzicow i osob do okola. W pewnym wieku z tego zlepku powinno wykrystalizowac sie indywidualne ja. Jednakze w naszym zyciu rzadko kiedy czlowiek moze powiedziec ze wie kim jest, zna siebie i posiada stale cechy charakteru. Jest to spowodowane naszym wychowaniem i kultura, nikt nie jest zachecany do odkrywania samego siebie,
  • Odpowiedz
@to_jest_chyba_kurcze_zart:
#pasta #drive
-Idź do supermarketu kupić jedzenie
-Załóż słuchawki i puść Drive OST
-They're talking about you
-But you're still the same
-Śliczna 9/10 kasjerka uśmiecha się patrząc prosto w oczy
-Delikatnie odwzajemniasz uśmiech wkładając kolejną wykałaczkę do ust
-Dziewczyna pochyla się i wręcza ci paragon
-Wykałaczka wypadła ci z ust bo zobaczyłeś dekolt
-Dziewczyna ją podnosi i wręcza tobie "proszę Anon:)"
-Pauza na 4 sekundy
-"Dzięki." (+delikatny półuśmiech)
-Nagle
  • Odpowiedz
@Paranoija: Ja znów czytałam, że jest to objaw autyzmu. Ale mam wrażenie, że dość dużo osób coś takiego, że naśladuje czyjeś osobowości. Kiedyś jak oglądałam hurtem wszystkie odcinki dr. Housa, to po kilku dniach nabrałam pewności siebie i zaczęłam utykać :o
  • Odpowiedz
@kamil-baczynski-9235: ... i jeśli człowiek rozwija dalej osobowość i poznaje samego siebie, zauważa niedoskonałość wcześniejszych autorytetów i fakt, że w prawdziwym świecie nie różnią się wiele od innych ludzi. Niestety nie każdy dorosły osiąga ten etap poziom rozwoju.

Ciekawe podejście do rozwoju psychicznego człowieka opisał Kazimierz Dąbrowski w teorii dezintegracji pozytywnej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dezintegracja_pozytywna
  • Odpowiedz
Mocno irytująca rzecz. Mój kumpel od dzieciństwa odkąd obejrzał dr house, zaczął się zachowywać jak glowny bohater :x byl juz dorosly wtedy praktycznie
  • Odpowiedz