Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirosławy. Czy jest na sali może #ortodonta ? Albo inaczej, czy ktoś z Was zakładał aparat w wieku pow. 30 lat i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami. Osobiście mam ze swoimi zębami przeboje za sobą i brakuje mi wybitej górnej prawej 4 przez którą stłoczyły mi się zęby na dole, szczególnie jedna z dolnych jedynek jest wtłoczona do środka. Do tego powinienem podnieść prawą górną 7, bo ,,opada" i trzeba by ją podnieść za pomocą miniimplantu. Zrobiłem zęby pod względem ubytków itp. I dentystka poradziła, żeby skonsultować się z ortodontą. W gabinecie, do którego chodziłem, przygotowano mi plan leczenia na ok. 12,8 k zł z ok. 20 wizytami po 300 zł, ale np. bez wliczonej higienizacji przed założeniem aparatu, z płatnym doklejaniem zamka.
W ramach konsultacji poszedłem jeszcze do innego centrum ortodontycznego, tu z kolei plan leczenia jest trochę droższy,(13,5 k) ale od razu podpisuje się umowę na pełną kwotę, więc nie ma ryzyka wzrostu cen wizyt, są dwie wizyty na potencjalne doklejanie wliczone. Tylko, że lekarka planuje usunąć mi tą cofniętą 1 i zsunąć sąsiednie zęby a nie wtłaczać ją, żeby zrównała się z pozostałymi w łuku. Ząb jest zdrowy, więc trochę mnie to dziwi, gdyż u pierwszej ortodontki nie było zastrzeżeń, co tego dolnego łuku i wg niej zęby powinny dać się ustawić.
Coś możecie poradzić w tej kwestii? Ku której opcji byście się skłaniali?
#ortodoncja #warszawa #kiciochpyta może #stomatologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6216ae2b35706f4419861f4f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: Pytanie jakiego rodzaju masz wadę. Z jakiego powodu doszło do stłoczenia zębów. Może to jakaś wada zgryzu. Wtedy trzeba uwzględnić, czy jest to do naprawienia aparatem, czy potrzebne jest działanie chirurgicznie.
Niemniej jestem za tym, by zdrowych zębów nie usuwać. Jeśli nie ma potrzeby stricte chirurgicznie działać, to może trzeba poszerzyć gryz, są do tego odpowiednie dystraktory i inne takie narzędzia.
@AnonimoweMirkoWyznania: nie no, jak proponuje usunięcie zdrowego zęba to szukaj innego stomatologa :x Od siebie polecam tę wersję z podpisaniem umowy. Na początku wydawało mi się to strasznie drogo, ale teraz jak wszystko drożeje, to się cieszę, że płacę stałą kwotę w ratach. No i w tym masz cenę też np. retainera, naprawę zamków jak się odkleją, zdjęcia progresu itp. Jak coś to ja też Warszawa, więc pisz jakbyś miał pytania