Wpis z mikrobloga

@localoca: Ja uważam za coś moralnie niegodnego by, gdy Ukraińcy boją się o swoje zdrowie i życie, przelewać pieniądze na tamtejsze zwierzęta. Lubię zwierzęta, ale w takiej sytuacji trzeba po prostu mieć priorytety i powiedzieć że ludzie są najzwyczajniej w świecie ważniejsi.
@FlimboQuest Dobra, nie chce mi się z debilem wchodzić w polemikę, więc napiszę dosadnie choć zwykle takich słów nie używam (ale jest wojna to chyba można) - odpi©rdol się od moich pieniędzy i innych osób, które wydają je na to, na co chcą. Pracuje ciężko i będę chciała to pomogę zwierzętom, albo kupię sobie ajfona, od tak - bo mnie stać. I sobie gęby empatią i moralnością nie wycieraj, jeśli odczuwasz ją
@FlimboQuest: Większość ludzi nie wpłaci nigdy złamanego grosza na pomoc Ukraińcom. Nie dlatego, ze są złymi osobami i nie mają empatii, ale po prostu nie myślą o tym, nie wpłacają na żadne zbiórki. Ja sam rzadko wpłacam gdziekolwiek. Jest pewna grupa ludzi, która chętnie wspiera zwierzęta. Nie widzę powodu, by z tych ludzi nie skorzystać i z ich pomocą nie wesprzeć zwierząt. Ty uważasz, że to niemoralne wspierać psy. Ja uważam,
@Lsrd ty tak serio? #!$%@? ludzie giną, a ty masz aż trzy pary butów, sprzedaj jedne i wpłać kasę na pomoc Ukrainie.

Serio wam się wydaje, że jak ktoś zbiera na zwierzęta, to znaczy, że ludzie będą leżeć i na ulicy zdychać, a w tym czasie ktoś będzie obok ewakuował golden retrievery?

Pomoc zwierzętom w okresie wojny jest w oczywisty sposób bardzo ograniczona, więc naprawdę śmieszne jest to, że komuś przeszkadza, że
@Perkotka:

odpi©rdol się od moich pieniędzy i innych osób, które wydają je na to, na co chcą. Pracuje ciężko i będę chciała to pomogę zwierzętom, albo kupię sobie ajfona, od tak - bo mnie stać.


Jeśli chodzi o kwestię prawną? Ok.

Natomiast jeśli idzie o dyskusję. Nie i możesz mi skoczyć.

Widzę że po raz kolejny piszesz żeby mnie ztriggerować, więc wreszcie ci odpiszę.

I sobie gęby empatią nie wycieraj, jeśli
@localoca:

Ty uważasz, że to niemoralne wspierać psy. Ja uważam, że skoro i tak są ludzie mogący pomóc psom (a są tacy, np. mogą to być pracownicy schronisk czy fundacji zwierzęcych) i są ludzie chcący wpłacić kasę, to niemoralne jest pozwolenie, aby nie mogli pomagać i aby jakieś stworzenia umierały.


Nie, nie. Nie upraszczaj. Jak ktoś chce w normalnej sytuacji pomagać zwierzętom to ma moje błogosławieństwo.
Ale w takiej sytuacji jak
@FlimboQuest No właśnie, ideologia. Czyli chcesz wszystkim narzucić własną, jedyną słuszną...hmm coś mi to przypomina. Zwykły zamordysta i tyle. Na szczęście możesz sobie co najwyżej poszczekać, a za 5 minut ja i inni mądrzy ludzie o Tobie zapomną. Dobra, napisałam co chciałam, miłego wieczorku ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@FlimboQuest: Ok, masz prawo oczywiście tak uważać. Mi jest ciężko to oceniać moralnie w ten sposób. Ciebie może szlag trafiać, że ktoś śmie wpłacać na psa, kiedy ludziom dom wyleciał w powietrze. Pół roku temu jakiegoś faceta mógł szlag trafiać, ze jego dziecko kona, a ludzie wolą wpłacać na jakiegoś psa, nie na nie. Każdy ma swoją tragedię. Jest pewna grupa ludzi wspierająca regularnie zwierzęta i oni będą wpłacać tylko na
@localoca:

Niech sobie to robią. Mi się szczerze nie chce tego nawet oceniać moralnie.


Rozumiem. Najwyraźniej mi się po prostu chce i nie uważam by krytyka działań ludzkich była zamordyzmem i ograniczaniem praw. Nikomu nie nakażę jak ma żyć, ale na pewno mogę podejmować dyskusję i prezentować zdanie, które moim zdaniem ktoś wreszcie wypowiedzieć powinien.