Wpis z mikrobloga

Przykro mi czytać komentarze dziś na wykopie takie jak "kula w leb" lub "zero litości" pod zdjęciem tych dwóch chlopaków. Niektórzy już wspomnieli, że jeden ma 19 lat, a drugi nie wiele starszy. Widziałem komentarze, że zasłużyli sobie bo na pierwszą linie idzie wojsko zawodowe. Jakie zawodowe? Żeby być żołnierzem zawodowym trzeba przejść szkolenie kilkuletnie, a Ci dwaj wyglądaja jakby dopiero co liceum skończyli. Pewnie dostali propozycje albo idziesz na front albo do łagru na 15 lat.

Poddali i są obezwładnieni i obrzydliwe jest pisanie, żeby przeprowadzać na nich egzekucje czy torturować. Łatwo wam się pisze zza klawiatury popijając cole. Jestem przeciwny agresji Rosji na Ukraine i Putin powinien za to zawisnąć.

Mam nadzieje, że konflikt zakończy się jak najmniejszą ilością ofiar po obu stronach.
#ukraina
#wojna
#rosja
Pobierz wirujacyponton - Przykro mi czytać komentarze dziś na wykopie takie jak "kula w leb" ...
źródło: comment_1645716458HANxq2PSyZK2HVM1O1lmDR.jpg
  • 36
pie*dolisz kocopoły, ten świat jest brutalny, albo ty albo oni.


@bez-napinki: ty #!$%@? kocopoły. Nawet jak jesteś bezdusznym #!$%@? to jeżeli będziesz ładował "kulę w łeb" jeńcom to nikt nie będzie się poddawał bez walki tylko będą walczeć do ostatniego tchu - co jest wybitną taktyką milordzie tzn. szkodzić będziesz sobie. Dlatego właśnie są zasady, że nie zabijasz tych co się poddają bo dzięki temu więcej wrogów się podda.

Skąd ty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wirujacyponton: zamknąć, do pracy przymusowej albo do zakładu o zaostrzonym rygorze. Porcje żywieniowe małe, wziąć ich jeszcze na przesłuchania (ale nie w stylu sawiecki sajuz, nie musimy się zniżać do poziomu gówna).

Ale poddali się, więc zabicie albo krzywdzenie ich w takim momencie jest bestialstwem i złamaniem wszelkich konwencji, taktu, dobrego smaku, o godności i rozumie nawet nie wspominając.

Na froncie, będąc złapanymi na gorącym uczynku ze strzelania do cywili to
@wirujacyponton: Przez profesjonalne wojsko można rozumieć, że pobierają normalny żołd. Bardzo możliwe, że nie mają żadnego szkolenia i był to pobór na zasadzie "chcecie zarobić? To chodźcie z nami" patrząc na to, że tam jest bieda wcale mnie to nie dziwi, pewnie za taką służby by zarobili konkretne pieniądze a nie biede jak na połowie rosyjskich prowincji