Wpis z mikrobloga

Odwiedziłem bank, podpisałem aneks do umowy o przejscie na stale stopy %. Pracownik banku również się podpisał. Wczoraj zadzwonił bank ze dali mi również załącznik do aneksu w którym z informacja na wypadek zniknięcia WIBOR-u i dalsze postępowanie banku. Chca, abym przyjechał do banku i podpisał również załącznik na ta chwile zablokowali mój aneks i nie zmienili na stale.
Do tego dzis. jest ostatni dzien, kiedy mogę podpisać ta ofertę na stale %.
Jestem 600km od miejsca zamieszkania, czy muszę jechać do banku i załącznik podpisać? mają prawo mi teraz zablokować przejście na stale stopy jeśli pracownik podpisał się na aneksie? Ewentualnie wypowiedzieć kredyt?
Aneks z przejściem na stale podpisany prze zemnie + bank, załącznik niepodpisany przez żadna ze stron.

#kredythipoteczny #prawo
  • 3
@PanPiotrus nie wiem jak to jest w przypadku stałych stóp procentowych (czy ten aneks jest wymagany) ale aneks dotyczący zmiany lub zaprzestania opracowywania wskaźnika referencyjnego ma niejasności. Warto zapytać doradcy kredytowego o to, na necie również znajdziesz informacje co z tym zrobić. Wiem, że niektórzy odradzają póki nie jest to wymagane.