Wpis z mikrobloga

My jako Polacy najlepiej rozumiemy jak to jest walczyć o wolność swojego kraju. Dzisiejsze wiadomości o zmaganiach Ukrainy wbiły mnie w fotel. Wieść o ukraińskim żółnierzu wysadzającym most razem ze sobą, żeby utrudnić przeprawę bandyckim wojskom Putina. Obrona wyspy węży przez pograniczników, którzy wiedząc, że zginął nie poddali się. Ciężkie wojny tworzą prawdziwych bohaterów. W obliczu śmierci niczym Polscy żołnierze w 39 rzucają swój los na stos.

Wszyscy znamy obronę Wizny lub Westerplatte, dziś to samo ludzie przeżywają w kraju nam granicznym, kraju nam tak bliskim. Mimo trudnej historii między naszymi narodami trzeba ich wspierać i pomagać. Nie wolno nam nigdy zapomnieć o ich poświęceniu, odwadze, oddają życie za marzenia o wolnej Ukrainie, w obronie własnego domu.

"Tylko ten może zrozumieć, czym jest jego gospodarstwo, albo czym jest jego kraj, kto częściowo mu się poświęcił, dbał o niego, bronił go lub walczył o jego piękno" - Antoine de Saint-Exupery

Wierzę, że tak jak nam uda im się spełnić marzenie o wolnej i niepodległej Ukrainie, my i nasza historia jesteśmy przykładem. Nie możemy się odwrócić, jako Ci którzy przeżywali to samo, nie możemy patrzeć z zawiązanymi oczami na ten ból, krzyk i cierpienie.

#ukraina #rosja #bialorus #wojna #donbaswar
Pablo9940 - My jako Polacy najlepiej rozumiemy jak to jest walczyć o wolność swojego ...

źródło: comment_164579078006nLsZfzrsFtyN6Y0bCk89.jpg

Pobierz
  • 4
@niewiempoco: Jestem związany przysięgą wobec państwa Polskiego, więc nie mogę. Jednak znajdę inne drogi pomocy, choćby finansowe. Jeżeli ktoś czuje się na siłach i może niech jedzie. Nasz wieszcz narodowy kiedyś powiedział, że każdy o wolność może walczyć w inny sposób. Walka o niepodległość Polski to nie była tylko zbrojna konfrontacja, trzeba wspierać finansowo Ukrainę, wspierać ich słowem, chronić cywilów, przyjąć uchodźców. Trzeba pisać całemu światu o walce, której się podejmują.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pablo9940: trochę takie robienie sobie dobrze z tym powtarzaniem że "rozumiemy".
Gówno rozumiemy. Nawet nasi dziadkowie w większości przypadków nie rozumieją, bo byli dziećmi i gówno ogarniali.
Ukraińcy natomiast od wczoraj rozumieją