Wpis z mikrobloga

Wołam mirasow #lublin
Słuchajcie na ta chwile są setki chętnych do odbioru ukraincow z granicy, jako ze jestem wolny czasowo i posiadam kombiaka chciałem pomoc.Bylem w lubelskim PCK, dość mały ruch, narazie jeszcze sami nie wiedza jak duży napływ będzie i czekają na info z centrali.Zostawiłem im swój kontakt bo po niedzieli szacują ze rusza transporty.Wpadłem na pomysł żeby wewnątrz miasta uruchomić odbiór rzeczy i dowozić je do magazynów PCK.Widze po znajomych i ludziach ze chcą pomoc ale albo nie maja czym dowieźć albo nie maja czasu albo im się trochę nie chce.Myślałem nad zrobieniem plakatu i akcji w której ludzie którzy chca pomoc darami i żywnością niech kupia poprostu cos więcej na zakupach, zaniosą do domu a dobre mirki na znak sms podjada na dany adres i odbiorą od nich paczke.Osobiście mogę jeździć non stop nawet po drobne rzeczy bo w obrębie miasta to nie problem.
Pisze najpierw do was bo na fb nie mam aktywnosci(tu z reszta tez xD).Problem jaki może się pojawić to wiarygodność bo jestem anonem z neta na ta chwile, ludzie mogą się obawiać ze to wał na początku ale mam kilka pomysłów:

1.Plakat z informacja w stylu "Robisz zakupy?Chcesz pomoc?Wystarczy ze kupisz coś ekstra a my odbierzemy dary od Ciebie, zadzwon lub napisz sms'a albo daj znac na messengerze skad odebrać paczkę i przekazać ja do magazynów pck"
2.Jako ze nie jestem zrzeszony nigdzie(PCK itp.) można robić fotkę z odbioru i dostawy - żaden problem.
3.Podobna akcja w każdym mieście bylaby sztos ale mogą sie pojawić trolle i niechęć ludzi - mimo ze odzew ludzi jest ogromny i nastroje są jednolite nastawione na pomoc #ukrainie to wiem ze niektórzy mogą się obawiać.

Jest nas dużo z autami, wolnym czasem, chęciami, może to wypali?
Mogę wydać jakiś hajs na paczkę ale myślę ze więcej zdziałam jak ten hajs przeznaczę na paliwo zwłaszcza ze mogę poświecić swój wolny czas na to.

Jak myślicie ma to sens na ta chwile?

#lublin #ukraina #wojna #pomoc #dobrymirekniejestzly
  • 9
@mos6581: Tak ma ale spokojnie inicjatywy odpalą organizację daj im trochę czasu na zorganizowanie się. Sam mam zamiar włączyć się w transportowanie choćby z pod granicy ale na chwilę obecną przydałoby się info gdzie można ludzi kwaterować i jak najskuteczniej pomóc.
@BarkaMleczna Jedyne co przychodzi mi do glowy to informacja z zaufanym nr telefonu, na ta chwile moge reczyc za siebie.Wlasnie wiem ze to najwiekszy problem jedyna opcja jaka mi przychodzi do glowy to pilnowanie nr tel do zaufanych osob, na ta chwile moge dac siebie, jak ktos ma paczke w lbn to napisz mi pm'a, wysle swoj nr i podjade.Fotki z calego procesu podesle :)
@deny06: Eleganto, narazie skontaktowalem sie z PCK, wyslalem im pomysl, narazie oni sami robia transporty pod granice, tak jak pisal @troloking wszystko na ta chwile jest improwizowane, na dniach duzo sie wyklaruje.Zapisalem Cie @deny06 bede pisal z tym plakatem jak cos!
@deny06 @franekbo @troloking Siemanko!Oddzwonili do mnie z pck chwile po moim poscie, generalnie wiekszosc dnia wozilem paczki z punktow zbiorki na glowny magazyn pck, pozniej pomagalem troche na miejscu, pare osob z fejsbuka sie odezwalo to przy okazji zebralem graty od tych co nie maja transportu.Generalnie odzew ludzi niesamowity, ludzi przywoza kosmiczne ilosci paczek, duze wyzwanie logistyczne, byla zbiorka pck, caritas robi swoja, bylo tez cos na politechnice i pod zamkiem, od