Wpis z mikrobloga

Laptop dell 7480 jaką dystrybucję linuxa polecacie? Mam Ubuntu 21.10 ale jakoś mi to nie klei się do końca np. Po dwóch dniach Włączam laptopa i bateria jest wywalona do 0, a laptop był wcześniej wyłączony, na 100% nie jest to wina baterii ponieważ na Windowsie tak nie było, próbowałem też archa ale tam to już wyższa Szkoła jazdy z każdym menagerem okien były jakieś kwiatki.
#dell #linux #ubuntu #archlinux
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@unxtres: Manjaro jest bardzo bezstresowe. Mam na xps13 9360 i Lenovo e480. Działa bez zastrzeżeń. Jedyne co to trzeba sobie wybrać nowszy Kernel z listy bo domyślnie obecnie chyba jest 5.08
@unxtres: Jeżeli wyłączyłeś laptopa i wyłączony się rozładował, to nie ma to nic wspólnego z systemem operacyjnym.
Albo awaria sprzętu, albo po prostu go nie wyłączyłeś, np. uśpiłeś.
Po dwóch dniach Włączam laptopa i bateria jest wywalona do 0, a laptop był wcześniej wyłączony


@unxtres:

Nie wyłączałeś pod Win, to po pierwsze. Win się NIE WYŁĄCZA, jeżeli nie zmusisz go w ustawieniach, żeby się wyłączał. "Wyłącza się inteligentnie", czyli nie wyłącza, a stosuje ładnie wyglądającą hybrydową taktykę. JEST TO ZRESZTĄ przyczyna wielu nieszczęść dyskowych, jeżeli wierzyć Google'owi.

Lina wyłącza się tak, jak ustawisz (jak jej nakażesz). Jeżeli maszyna uniksowa