Wpis z mikrobloga

#steam #logitech #projectcars #projectcars2 #simracing

Mam Kierownicę Logitech G920, której bardzo dawno nie używałem. (od tego czasu nie przeinstalowywałem windowsa, więc wszystkie sterowniki itd są)
Chciałem odpalić Project Cars 2 i.. kierownica nie działa. Odpaliłem Logitech HUB, który się zaktualizował. Najpierw kierownica nie chciała działać, ale po restarcie Logitech Hub już ją widzi. Co ciekawe ruchy są dopiero po przejściu na pedały i spowrotem na kierownicę (na konfiguracji profilu, gdzie widać ruch / naciśnięcia pedałów).
Odpalam Cars - nadal nic. W Cars oczywiście próbuję kalibrować kierownicę, ale tam w ogóle nie widać ruchów kierownicy.
Sprawdziłem w samym steamie w ustawieniach (tam, gdzie włącza się poszczególne kontrolery, np. PS, XBOX, Switch) - tam włączony XBOX + standardowy kontroler, ale poniżej info 'nie wykryto kontrolerów'.
Próbowałem przełączać porty USB, restartować komputer itd - cały czas nic :-(
W aplikacji Wheel test kierownica działa poprawnie, tylko steam i cars jej nie widzą :-(

Ktoś może coś doradzić?

EDIT: W grze City Car Driving (też Steam) kierownica działa, więc problem dotyczy tylko Project Cars 2
  • 1
  • Odpowiedz
@husky83: Zostawiam rozwiązanie dla potomności:
wywalić C:\Users\...\Documents\Project Cars 2\savegame\...\project cars 2\profiles

Ja wywaliłem cały folder, profil i tak się zaciągnął ze steama, ale jak zajrzałem do folderu to był tam plik default.controllersettings i możliwe że tylko ten plik trzeba było wyrzucić.
  • Odpowiedz