Wpis z mikrobloga

Powiem wam, że chyba nigdy w życiu nie zrobiłem nic lepszego.
Krótki poradnik jak #przegryw może zostać #superbohater ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pojechałem dzisiaj rano z Warszawy do Lublina.
W biedrze kupiłem jedzenie, serki, masło, wędliny, wodę, soki, podpaski, papier, pieluchy, słodycze, płyny do dezynfekcji, wsadziłem to do swojej Corsy i wio na przejście graniczne w #dorohusk. Tam miałem zostawić fanty i odebrać matkę z dzieckiem, którą miałem później odwieść do Warszawy. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że Pani zostałą przewieziona do punktu recepcyjnego i czeka na swoją siostrę. Dorohusk w momencie kiedy przyjechałem, był już zaopatrzony i co chwilę przyjeżdzały kolejne samochody - numery rejestracyjne z całej Polski, widziałem nawet ZS (Szczecin, prawie 900 km). Od innych kierowców dowiedziałem się, że rusza konwój do #hrebenne, jakieś 130 km dalej, więc się pod niego podpiąłem. Po dwóch godzinach jazdy dojeźdzamy do przejście i co chwilę mijają nas wozy straży pożarnej na sygnale wiazące kobiety i dzieci do szkoły podstawowej, gdzie jest punkt recepcyny. Przed samą granicą stoją bagiety lvl. 50 i rozkazują, że trzeba zawrócić, ale po pokazaniu zawartości bagażnika i tylnych siedzeć, puszczają nas dalej. Po obu stronach pełno samochodów, blachy z całej Europy, najwięcej polskich. Przy samej granicy mały namiot, do okoła pełno ludzi, którzy albo czekają na swoich bliskich, albo na transport do punktu recepcyjnego. W tym namiocie stare babcie zrobiły kuchnie polową, z której serwowały ciepłe napoję i jedzenie. Przy wypakowaniu fantów pomagali miejscowi, Ukraińcy stoją jak duchy, bez sił z pustym spojrzeniem. Ogólnie Polacy zmęczeni, a Ukraińcy zmęczeni i przestraszeni. Nikt nie musiał nic mówić, nie było podziękowań i fajerwerków - ich twarzy i oczy mówiły wszystko, czułem się jak Dżony Rambo odbijający w ostatnim momencie wioskę. Wszyscy, którzy byli ze mną, na pewno to potwierdzą.
Najważniejszy morał, NIE DAJCIE SOBIE WMÓWIĆ, ŻE POLACY TO SŁABY NARÓD, PODZIELONY I SKŁÓCONY.
Tyle dobra wypływającego od Polaków, które w dniu dzisiejszym zobaczyłem, otworzyło mi oczy na całe życie. Pozdrawiam starsze małżeństwo, które przywiozło do Dorohuska cały bus zapasów, a na koniec wzieli do Lublina 5 osób i 4 dzieci. Czapka z głowy dla młodego na chłopaka, który spał w busie w Hrebennem, bo od 48 godzin jeździł za swoje pieniądze na Ukrainę i przywoził ludzi na granicę, kobiety, dzieci i starców. Szacunek dla dwóch dziewczyn, które 3 razy (!!!) same woziły ludzi na punk recepcyjny. Nikt im nie płaci za paliwo, za czas i nikt im nie powiedział głośno dziękuję, bo Ukraincy są tak zmęczeni i przestraszeni, że po wejściu do samochodu od razu idą spać.
Jeśli chcesz być bohaterem i zrobić coś zajebistego w niedziele, sprawdź największą grupę pomocową na facebooku https://www.facebook.com/groups/683793819641997/ albo poszukaj grup w swoim mieście i działaj.
Jak masz jakieś mieszkanie, które stoi puste, albo domek letniskowy - możesz przyjąc do Ciebie matkę z dzieckiem, albo naweł całą rodzinę - nie bój się, tysiące Polaków tak robi, wystarczy przejrzeć grupy na Facebooku. Pamiętaj, żeby dobrze przemyśleć swoją decyzję, bo słyszałem o przypadkach, gdzie ktoś jechał z Rzeszowa do Medyki po matkę z dwójką dzieci, a później okazało się, że osoby, które miały ich przygarnąć zmieniły zdanie i było dużo stresów.
Jak masz samochód i paszport, to możesz jeździć i zwozić ludzi z Ukrainy pod Polską granicę. Pamiętaj jednak, żeby ich mie przewozić, bo oni muszą być zarejestrowani, żeby mieć status uchodźcy. Jeśli wjadą jako turysta, to później trzeba to długo odkręcać. Nie bój się kolejek, jako obywatel strefy Shengen jedziesz innym, praktycznie pustym pasem. Możesz też zabrać ze sobą #rozowypasek bo jeśli jedziesz po matkę z dzieckiem, to będzie im raźniej.
Dodatkowo, jak masz samochód i chęci, to możesz rozwozić ludzi spod granicy do noclegów po całej Polsce lub kupić zapasy i dostarczyć je do punktu recepcyjnego, PCK, bądź pod samą granicę.
Jeśli planujesz założyć pelerynę, sprawdź najpierw na grupach, na którym przejściu granicznym możesz być potrzebny. W Dorohusku wcześniej było ok, a teraz na grupie piszą, że przyjeżdza kolejny pociąg i znów potrzeba dowieść zaopatrzenie. Jak jesteś kierowcą bądź możesz zogranizować transport, to dopisz się do tej listy
https://docs.google.com/spreadsheets/d/13lT4ja1qVoWKMAVaxApLq_wpx7YYHKLdzJbPYhA46GA/htmlview?fbclid=IwAR2KKxzI10_kN-HVDQ78pKJ1bRa89Ci9_x0kavvaGL_u24Z6l-U5uBJI4tc&sle=true&pru=AAABf1sUrd4mGS3P08zJAK_iTShK2I24g#gid=0 i przeglądaj aktywnie grupy na Facebooku.
Nie jedź na zasadzie HURA OPTYMIZMU do miejsca, którego wcześniej nie sprawdziłeś(aś), bo może się okazać, że Twoja pomoc nie będzie tam potrzebna.
https://www.facebook.com/marcin.piotrowski.735/videos/674494433734075
Zadzwoń do punktu recepcyjnego dla wybranego przejścia granicznego i dopytaj, czy czegoś tam potrzeba.

Tu macie kilka z kilkunastu tysięcy wpisów na grupach zajmujących się pomocą dla Ukraińców:

"Potrzebne info z sytuacją na przejściach: Dorohusk - Hrebenne - Zosin. Jeśli ktoś coś wie - napiszcie! Interesuje mnie wszystko: ilość potrzebujących, kolejki itp. Mamy autokar i mieszkania dla 45 osób z Ukrainy."


"Jeśli ktoś z Was lub Waszych znajomych,przyjaciół czy rodziny ucieka przed wojną do Polski, możemy pomoc Wam w następujący sposób:

Jeśli jesteś na granicy UA-PL i potrzebujesz transportu w głąb Polski

kontaktujcie się bezpośrednio z

Michał XXXXX +48XXXXXXXXX

przetransportujemy Was bezpiecznie busami.

Jeśli jesteś już w Polsce (Warszawa i okolice) i potrzebujesz noclegu lub innej pomocy proszę o kontakt bezpośrednio z Katarzyna XXXXXXX tel. +48XXXXXXXX

Jeśli potrzebujesz tłumacza chętnie pomogę,mówię po rosyjsku,angielsku i polsku Remi Kuliberda +44 7896107293

Pomoc jest oczywiście bezpłatna,w ramach sąsiedzkiej solidarności.

Drodzy Sąsiedzi,nigdy nie będziecie szli sami‼️"


"Ja i moja rodzina damy schronienie dwóm lub trzem osobom z Ukrainy, proszę o udostępnianie.

Lublin"


"Kochani !

Mam bar mleczny , jesteśmy gotowi przygotować Ok 1000 ciepłych obiadów. Czy jest taka potrzeba żeby je dostarczyć ? Jak tak to na która granicę? Mam do granicy 500 km ale gwarantuje ze będą gorące !"

"Chce wysłać busa który zabierze 50 osób na raz z Ukrainy do Polski. Podpowiedzcie proszę gdzie mam go wysłać na która granice i w jakich godzinach ?"

"Mogę pomagać przygotowywać wyżywienie dla uchodźców przy granicy na wschodzie pisać prywatnie lub w komentarzach"

"Restauracja XXXXXX w centrum miasta chętnie pomoże w wyżywieniu poszczególnych osób lub grup. Oczywiście z dostawą pod drzwi."


"Przyjmiemy kobietę z małym dzieckiem .

Województwo łódzkie

(Łask)

Tel. XXXXXXXXXX

Oczywiście nieodpłatnie"

"Oferuję pokój na kilka dni dla rodziny w domu jednorodzinnym w Łęcznej. Sami mamy dzieci, więc wszystko co potrzeba zapewnimy"


"Oferuję pomoc w małym transporcie lotniczym na terenie Polski. Jeżeli macie kogoś lub coś do przetransportowanie proszę dać znać . Jedna osoba lub 120 kg bagażu.

Pomoc dla Ukrainy.

Tel XXXXXXXXXX"

"Posiadamy skromny pokoik dla dwóch osób - kobiety z dzieckiem. Jest dostęp do kuchni i łazienki. Nasze dzieci chętnie podzielą się zabawkami, ubrania dla dzieci też się znajdą. Okolice trójstyku granic Polska-Czechy-Niemcy #dolnyslask#"

"Mieszkam z Niemczech. Chciała bym pomoc. Przyjmiemy matkę z dziećmi "


Drodzy znajomi: gdyby ktoś wiedział o jakiejś uciekającej przed wojną młodej mamie, mamie w ciąży, z noworodkiem, niemowlęciem, potrzebującej jakiejkolwiek pomocy od położnej to wiedzcie, że możecie ze śmiałością przekazywać kontakt do mnie.

Mój nr telefonu to XXXXXXXXXXXX

Można też pisać wiadomości na FB, Whatsappie.

Zasięgi mam na cały Śląsk i Podbeskidzie

"Oferuję pokój w moim domu (za darmo) w Niemczech, 15 km od granicy z Polską. Mogę również zorganizować odbiór na zachodzie Polski."


Źródło: https://www.facebook.com/groups/683793819641997/

Nie wiele potrzeba, żeby zostać bohaterem.
Polacy to ZAJEBISTY naród i jestem na 100% pewny, że jakby Putin tu wjechał, to miałby tak samo albo i nawet jeszcze ciężej niż z Ukraincami.
#ukraina #polska #wojna #rosja #wykop #pomagajzwykopem
trumnaiurna - Powiem wam, że chyba nigdy w życiu nie zrobiłem nic lepszego.
Krótki p...

źródło: comment_1645897660ZEsBh8nCPIIK6ZpdUCIEny.jpg

Pobierz
  • 24
chłopie #!$%@?, skróć to, ja tu strategiczne przepływy i łańcuchy dostaw od rana oceniam na mirko, nie mam czasu tyle czytać.


@Anka_J: szybciej bys to przeczytal, gdybys nie pisal tego zbednego komentarza