Wpis z mikrobloga

Podobno tempo wpuszczania uchodźców pieszych na przejściu granicznym to około 100 osób na dobę, czyli około 15 minut na osobę. Czy ktoś mi jest w stanie wyjaśnić co tak długo trwa? Sprawdzenie daty ważności w paszporcie? Jest jedna kolejka bo na całym przejściu pracuje 1-2 strażników i nie ma ludzi, żeby symultanicznie kontrolować więcej osób?

Słyszałem już np historię o 2 siostrach, każda z dzieckem, jedna 11 latkiem, druga z niemowlakiem. Stały wiele godzin w kolejce i ta z niemowlakiem stwierdziła, że musi wracać do domu bo w takich warunkach nie jest w stanie wystać z małym dzieckiem.

Wydaje mi się to absurdalne, nie rozumiem dlaczego nie da się tego jakoś zoptymalizować, przyspieszyć.

#ukraina #wojna #uchodzcy
  • 10
@nielegalny_imigrant: Poza weryfikacją ewentualnych zielonych ludzików, która mam nadzieję się odbywa, różne są komplikacje prawne: Dzieci bez paszportów, samotni ojcowie, ludzie bez dokumentów a rozporządzenia nie są do końca jasne na razie.
@nielegalny_imigrant bo Ukraińcy po swojej stronie mają przegrzane, przestarzałe systemy które się zawieszaja, prąd im pada itp Wiem, że polskie media robią narrację, że to nasza wina ale tak nie jest, wystarczy posłuchać wywiadów z merami np Lwowa czy pełne konferencje a nie wycięte jak w faktach