Wpis z mikrobloga

Kurde tyle czytamy o sukcesach Ukrainy i już sami uwierzyliśmy w to, że zaraz pokonają Rosję i jeszcze ich za Ural przepędzą. I oby tak było.
Jednak instynkt podpowiada mi co innego. Pierwsze to to, że w 39 propaganda również mówiła jak to Polska się broni a wojska angielskie oraz francuskie już walczą z Niemcami. Pompowanie banki trwało dość długo, aż w końcu wszystko okazało się bujdą. Wiem, że czasy inne, ale to porównanie wydaje mi się dość trafne.
Z drugiej strony myślę że może i prawda to, ale ze jest to dalekosiężny plan Kremla. Zmęczyć Ukrainę, wysyłać sprzęt militarny rodem z muzeum, wysyłać Czeczenów, dać uwierzyć Ukrainie, że zwycięstwo jest już bliskie. A dopiero potem zaatakować na prawdę, siłami o jakie można było podejrzewać wcześniej.

Oczywiście, wolałbym żeby tak nie bylo. Trudno tylko mi uwierzyć, że takie sprytne kanalie jak Putin, agenci byłego KGB i cholera wie jakie jeszcze niegłupie głowy, nie przewidziały takiego scenariusza.

#ukraina #wojna #rosja
  • 10
Pierwsze to to, że w 39 propaganda również mówiła jak to Polska się broni a wojska angielskie oraz francuskie już walczą z Niemcami. Pompowanie banki trwało dość długo, aż w końcu wszystko okazało się bujdą. Wiem, że czasy inne, ale to porównanie wydaje mi się dość trafne.


@Usted: Nawiązując do Polski. Nie wiem o którym czasie konkretnie mówisz, ale Polska radziła sobie z Niemcami. Problem pojawił się wtedy kiedy ruskie zaatakowały
@Usted Sytuacja jest diametralnie inna, nawet jeśli podzielić przez dwa informacje z Ukrainy to:
- Ukraina szykuje się do tej wojny ponad 8 lat, my lekko ponad pół roku - wcześniej byliśmy na świecie uważani bardziej za sojusznika niż przeciwnika Rzeszy Niemieckiej
- Ukrainie nie grozi "nóż w plecy" od drugiego dużego imperium. Polska czy Rumunia pomagają aktywnie i nie ma opcji, żeby uderzyła na Ukrainę.
- Ciągła dostawa zaopatrzenia od sojuszników
@Apogryw

Źródło co prawda z neta ale

Przebieg wojny obronnej możemy podzielić na trzy fazy: etap pierwszy od 1 do 6 września, kiedy trwała bitwa graniczna, etap drugi od 7 do 17 września, gdy polska obrona ulega zniszczeniu i trzeci od 18 września do 5 października, zakończony kapitulacją.
@Usted: Gdyby to była bujda to nikt z zachodu nie wysyłałby kolejnych dostaw amunicji. Wywiad w UK i USA wie jaka jest prawdziwa sytuacja i prężnie działa. Niemcy dały Ukrainie 24h, że Rosja ich przeżrę i wypluje. Okazało się że mamy 4 dzień walk, a Rosja dalej nie zajęła głównych miast albo nie wypełniła planu.
Obawy są, jak kocioł na południu, ciągłe walki o Kijów, i ciągłe walki o inne duże
@Usted: oj tez mam wrażenie ze oni sie bawią na razie z Ukraina ale patrząc na to ze doprowadzają do sytuacji braku paliwa i stoją w miejscu to wygląda jakby ktos zaspal na wojne która planował i nie wie co robic
@Usted: ciężko coś wróżyć niestety :(

Zmęczyć Ukrainę, wysyłać sprzęt militarny rodem z muzeum, wysyłać Czeczenów, dać uwierzyć Ukrainie, że zwycięstwo jest już bliskie


nie jestem ekspertem, ale być może było/jest to wojsko rozpoznawcze, dopiero dzisiaj wpadło pierwsze nagranie z t-90, niestety ale prawdopodobnie najbliższe starcia będą cięższe