Wpis z mikrobloga

Kłóciłem się z przyjacielem, on twierdzi, że duża część broni przekazywanej na ukrainę jest oddawana za darmo. Ja twierdzę, że na płaszczyźnie międzynarodowej nie istnieje coś takiego jak za darmo i to jest na kredyt. Czy ktoś ma jakieś źródła, dowody, argumenty, które by potwierdzały jedną lub drugą wersję?
#wojna
  • 10
@r4do5: Ta wojną Putin zamiast wciągnąć Ukrainę w swoją strefę wpływów, to popchnął jeszcze bardziej na Zachód. Jeśli Ukraina się utrzyma, to po prostu zacznie się szybciej integrować z Europa i będzie to, co w Polsce na początku transformacji - napływ zagranicznego kapitału itd.
@r4do5: Nie trolluje, jak mozna twierdzic ze bron jest oddawana za darmo. Nie dostajemy za to pieniedzy, ale sa w to wpisane nasze dobra i bezpieczenstwo.
@r4do5: Nie jest, niema czasu na podpisywanie umow. Z reszta ukrainy stac na to by nie bylo, po wygranej wojnie rowniez nie mieliby z czego splacic po stratach ktore maja. To jest ludzki gift.
@r4do5:

Ja twierdzę, że na płaszczyźnie międzynarodowej nie istnieje coś takiego jak za darmo i to jest na kredyt.


Ziom, ale my toczymy wojnę, naszym sprzętem i pieniędzmi, ale bez naszych żołnierzy, z innym państwem na obcym terenie. To jest najlepszy deal jaki może być w wojskowości.