Wpis z mikrobloga

Mirki interesujące się ligą włoską: jakie znacie dobre książki o calcio, możecie coś polecić? "Historia calcio" Foota, "W krainie piłkarskich bogów", "Gran Hotel Calciomercato" od di Marzio przeczytane, książki o juventinich byłych i obecnych od SQN/Amici Sportivi/JuvePoland też wszystkie odhaczone. Zamierzam skusić się na Baggio, warto?

#juventus #milan #inter #calcio #pilkanozna
  • 4
  • Odpowiedz
@RafalLygrys: Jeśli nie przepadasz za Milanem to na pewno warto przeczytać 'Myślę, więc gram' Pirlo.
Nawiasem mówiąc dla mnie Calcio Foota to jedno z większych rozczarowań. Mam angielskie wydanie, kupilem nim jeszcze była mowa o polskiej edycji - i dla mnie to bylo zbyt encyklopedyczne. Większość kart tej ksiażki to po prostu czytanie wikipedii w formie fizycznej.
  • Odpowiedz
@venomik: Pirlo czytałem właśnie, tak samo Conte, Ancelottiego czy Ibrę - bardzo fajne książki, szczególnie Pirlo, po którym nie spodziewałem się niektórych wypowiedzi czy zachowań. Del Piero trochę mnie rozczarował, bo za dużo filozofowania, a za mało ciekawostek (o drugiej książce nie mówię, bo to pytania od ludzi i odpowiedzi). Buffon, Nedved, Chiellini i "Prosto z Juventusu" Bońka na jako takim poziomie. Jeśli chodzi o "Calcio" od Foota to mam podobne
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o "Calcio" od Foota to mam podobne odczucia, choć nastawiałem się, że to może być typowa encyklopedia, mimo to szybko się czytało.


@RafalLygrys: Trafny komentarz o tym nastawianiu się. Faktycznie ja pod tym względem mogę byc mało obiektywny.
Rzecz w tym, że ze względu na sympatię do włoskiej piłki i miłość do Juve bardzo często wyjezdzałem do północnych Włoch. I parę lat temu stwierdziłem, że czas 'dozwiedzać' północne Włochy
  • Odpowiedz
@venomik: wielki dzięki, tego Tottiego na pewno wezmę pod uwagę, w sumie to symbol włoskiej piłki, jaki by ten piłkarz nie był osobiście. Ancelottiego akurat wymieniłem, też fajna ksiązka, moim zdaniem na poziomie tej o Pirlo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Książkę o Juve Digbego mam, ale nie zachwyciła mnie jakoś, już wolałem wertować ten album z juvepoland. Wyszła też książka o Shevchence, może dołączy do kolejki, choć
  • Odpowiedz