Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina #rosja
Taka mnie rozkmina naszła... może ta klęska rosji to wina nowego pokolenia? Samych młodych tam na filmikach wyłapywali. Nikomu się już nie chce iść ginąć, bo wódz tak kazał. Ciekaw jestem czy w przypadku konfliktu podobnie by się nie posypały wszystkie zachodnie armie? Wydaje mi się, że Ukraińcy dają sobie radę, bo są po prostu zaprawieni w boju i prowadzą wojnę od x lat. A jak każdy wie trudne czasy tworzą silnych ludzi...
  • 13
@pudelkopociasteczkach: Jak zobaczyli co się faktycznie tam dzieje, to im się nie chce iść i ginąć, ale muszą bo putler im rodziny do gułagu powysyła jak zdezerterują. Nic dziwnego, że moralne szoruje o dno jak idziesz na śmierć, bo jakiś zjeb ma taką ochotę i wystarczającą władzę, żeby zagnoić Ciebie i twoją rodzinę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pudelkopociasteczkach: Może to wina globalizacji. Już za nastolatka się widziało poryte filmiki z sadistica i wpłynęło to jakoś na psychikę. Co innego kiedy sto lat temu naczytaleś się patriotycznych wierszy o szabelce i wojence (nie odbierając tamtym ludziom heroiczności) i leciałeś opętany romantyczną wizją wojny. A teraz młode pokolenie widzi co tam się dzieje live 24/7. Morale spada w dół jak rubel.