Wpis z mikrobloga

Mirki, mam kontakt z przyjacielem z Ukrainy, który został walczyć. Ma do mnie wielką prośbę, żebym poszukał noktowizor do 2000 zł. Kupię mu to za moje pieniądze i dostarczę na granicę gdzie stamtąd trafi do niego. Transport jest już ogarnięty. Obecnie siedzi on w kanale samochodowym z rodziną jak jest bombardowanie. Ma zapas wody i kaszy. Jest gotowy walczyć, ma broń, ale przydałby mu się jeszcze noktowizor. Proszę o pomoc ponieważ kompletnie się na tym nie znam a chce mu pomóc. Czy jest ktoś w temacie i mógłby znaleźć coś do 2000 zł? Proszę o plusowanie tego komentarza dla zasięgu.

#wojna #ukraina #rosja
  • 19
@SultanMehmed:
Jeśli mówisz np PNW-57A z demobilu to tak. Niestety w tej cenie często niekompletne i nie wiadomo w jakim stanie.

link

@kreatynamonohydrant:
Bawiłem się kiedyś termowizją tej firmy, do używania "na żywo" ma zbyt wolne odświeżanie obrazu, nadaje się tylko do obserwacji jak przez lornetkę. Poza tym rozdzielczość jest bardzo niska - co najwyżej pomoże w dostrzeżeniu samochodu czy czołgu na chodzie jako plamy (ciężko rozpoznać kontury) w rzadkim
@kreatynamonohydrant Bez kitu to było coś takiego jak ten z Lidla, coś w przedziale 500 do 1600zl przypuszczam. Ale zapewniam że jakość była rewelacyjna. Nie wierz w te wypowiedzi o cenach 10 tys itp bo to dotyczy noktowizorów typowo na broń zakladanych. A znajomy chce pewnie do patrolowania
@kreatynamonohydrant: Niestety, noktowizor który nadaje się do czegokolwiek (gen 2+, chociaż to i tak już wg. mnie deczko za słaby) to wydatek z rzędu paru tysięcy złotych. Wszystko cyfrowe nie nadaje się do niczego, termowizja budżetowa tez ma zasięg skuteczny parudziesięciu metrów tylko. Ktoś wyżej napisał o radzieckich PNW - posiadam zarówno w wersji A (gen0) jak i ulepszonej E(gen1+), i bez mocnego doświetlenia nie widać nic. Bardziej przeszkadza niż jest