Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
Psycha mi już siada od tego najmowania pokoi jednoosobowych. Ciągle trafiam na jakiś debili z którymi nie da się współżyć. To jakaś laska z psem, która robiła syf w mieszkaniu, a jej pies czasem srał na mieszkaniu. To jakiś tęczowy co sobie burdel urządził w pokoju. To jakiś ziomek co uwielbiał o trzeciej w nocy obiad robić i gadać ze swoimi ziomkami na głośnomówiącym. To znowu jakiś prawak, który cociedziennie pranie robił i ciągle otwierał drzwi w pokoju by wszyscy mogli słuchać telewizji republika czy innego gówna. Jeszcze był na tyle bezczelny, że jak pralka się popsuła to zadzwonił do właściciela i na innych winę zrzucił. Ogólnie mógłbym o tym wszystkim książki pisać.

Teraz mieszkam z ziomkiem co ceni sobie ciszę i spokój. Wystarczy, że przesune krzesło, a koleś już potrafi stać za drzwiami i marudzić bym był cicho. Ostatnio typ mnie rozwalił mówiąc mi, że on po 22 chodzi spać i mam wyłączyć światło w pokoju bo jego drzwi są naprzeciwko i mimo że ma rolety to światło tak wpada mu przez szczeliny wtf xddd.
Nie wiem Mireczki już naprawdę co robić. Tym bardziej, że na kawalerkę powyżej 2k mnie nie stać, teraz jeszcze ta nieszczęsna Ukraina. Ehhh it's over dla chłopa.
#wynajem #nieruchomosci #wroclaw
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@protokol_zniszczen: Rozmowy kwalifikacyjne to ja mam jak chcę coś nająć. Na tych rozmowach najwięcej czasu straciłem i z nich nigdy nic nie wynikało. Ogólnie nie wypadam na nich zbyt dobrze ale to też na pewnie związek z wiekiem.
@little_muffin: Rozglądam się ale ceny często nie wiele różnią się. Teraz w związku z emigracją Ukraińców ceny jeszcze bardziej w górę pójdą.
@Kiciket: Niestety limit wieku mam przekroczony( ͡° ʖ
@b4a3: i co myslisz, ze Ukraincy beda wszyscy na mieszkaniach prywatnych mieszkac? Przeciez ini w pierwszej kolejnosci powinni sie udawac do centrow pomocy uchodzcom (i ma to konkretne powody, jak chociazby przyznanie statusu uchodzcy) i wtedy beda kwaterowani razem, w duzych budynkach mieszkalnych typu hotele, szkoly, szpitale, ktore nie sa w uzyciu itp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@little_muffin: Pracuję z Ukraińcami i znam takich, którzy mają status uchodźcy po wojnie 2014 co wynajmują kawalerki jednoosobowe od miasta Wrocław za 300-500 zł. Inni siedzą na pokojach jednoosobowych i nic nie płacą.
Na początku pewnie będzie jak piszesz ale potem to się zmieni część zostanie zakwaterowana do mieszkań komunalnych, a inni na własną rękę będą coś szukać. Anyway wcześniej czy później ceny skoczą.
@Kiciket: We Wrocławiu w student dep
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@komentujacy000000: Samotny facet nie ma szans na to bez znajomości jak kiedyś o tym czytałem. Generalnie też jest podział tych mieszkań na komunalne, socjalne i takie do remontu.
Ja nie mam szans na to, ponieważ mam prawnie przypisany dom na wsi w którym mieszkają moi rodzice. Także wszystko mnie wyklucza.
Obecnie właśnie mieszkam z takim cichym agentem co każdy pierd na mieszkaniu mu przeszkadza. Koleś koło 40 i czeka na takie
@b4a3: moja koleżanka jest świeżo po remoncie takiego mieszkania. Czekała 3 lata. Opowiadała, że po prostu złożyła wniosek i wypełniała dodatkowe ankiety, które przychodziły co jakiś czas.
Dostała fajną kawalerkę.
Ale fakt teraz poczytałem i jak masz własnościowe mieszkanie to nie możesz się starać o takie od miasta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bumelante: Niby tak ale staram się nie robić kwasu na mieszkaniu. Powiedziałem temu kolesiowi że jak mu tak bardzo mu zwykłe czynności przeszkadzają, typu zapalone światło w moim pokoju lub to że idę do toalety w nocy. To może powinien poszukać kawalerki jak ma takie problemy z spaniem. To się obruszył, że on tu był pierwszy xd.
Staram się być cicho ale wiadomo jak to jest na mieszkaniu. Natomiast koleś potrafi
@b4a3: To chyba tylko wyjazd za granicę widzę jako opcję zmiany sytuacji. To ciekawe z tym mieszkaniem własnościowym (nie wiedziałem o takich zasadach). Zasadniczo miałem już przygody z takimi typami, dzięki którym (albo przez których) znienawidziłem mieszkanie z zupełnie obcymi ludźmi. Jeden właśnie robił burdel w kuchni, drugi w łazience, a trzeci w swoim pokoju imprezy odpierniczal. PL i UA, a zachowywali się tak samo. Piszesz, że pracujesz z ukrami. Coś