Wpis z mikrobloga

@widmo82: Narazie sobie tak analizuje, grałem na giełdzie dość sporo ale pol roku temu przestałem, teraz patrzę co się dzieje z rynkiem. Nie szukam okazji życia tylko inwestycji na kilka lat :)
@anasiks: Asbis - bardzo ciężko powiedzieć, mam wrażenie, że można tutaj wiele ugrać, ale też dużo stracić. Ukraina i Rosja to ich największe rynki i ponad 30% przychodów. Do tego jeszcze Białoruś gdzie też mają sporą ekspozycję. Co prawda kurs już spadł o około 50%, więc reakcja rynku wydaje się dużo przesadzona. Jednak trzeba też pamiętać, że ten biznes działa na bardzo niskiej marży. Jeśli podczas wojny zostanie zniszczony ich sprzęt
@bart40404: bardziej myśle w perspektywie kilkuletniej, powinni się do tego czasu odbić, tylko czy aktualna cena jest dobra? tzn i tak bede czekał do końca negocjacji bo pewnie spadnie
@anasiks: tylko to c/z prawdopodobnie jest nie do utrzymania na ten rok, na Ukrainie i Rosji będą mieć znacznie mniejsze zyski w tym roku niż zeszłym. Z tym wk też nie do końca wiadomo, bo jeśli wojna się przedłuży lub Rosja zintensyfikuje swoje działania to może się okazać, że dużo ich sprzętu zostało zniszczone i nawet ubezpieczenie na wypadek wojny ich nie uratuje.