Wpis z mikrobloga

Ciekawe jaki pomysł ma Glapa na uratowanie PLN, bo w takim tempie to do końca marca będzie 1 USD=6 PLN

Może niewrażliwe co napiszę, ale co tam, ja mam zero empatii w sobie. To pospolite ruszenie na pomaganie Ukrainie na wielką skalę oraz nieświadomie przepuszczanie też nielegalnych emigrantów przez granicę skończy się problemami.

Chłodna analiza co się stanie po zakończeniu wojny, o ile Putin nie zacznie #!$%@?ć atomówkami w całą Europę:

1. W budżecie hajsu już nie ma, a znając geniusz rządzących 500+ zostanie rozszerzone też na Ukraińców. Chyba nie trzeba tłumaczyć, że inflacja zrobi brrrrr. Jedyne co na plus, że faktycznie może demografia się poprawi. Tylko problem w tym, że infrastruktura pod to jeszcze nie istnieje i to są lata, żeby coś takiego zbudować.

2. Masz jeszcze robotę? No to przygotuj się na koniec rynku pracownika, nie dość że "mam 10 Ukraińców na twoje miejsce", to jeszcze są zdesperowani i wezmą każdy hajs byle przeżyć. I jak tam kredycik na pół pensji, wystarczy zrezygnować z sushi i jakoś to będzie? :P

3. Służba zdrowia już kompletnie leży, do powrotu sprzed covidu jeszcze daleko, a nagle przybędzie kilka milionów ludzi. To jak będzie? Lekarzy brakuje, średnia wieku pielęgniarek 60 lat, lepiej uważaj żeby nic się nie stało, bo będzie zdychanie na SORze, albo w kolejce do kolejki na SOR.

4. Jeszcze nie tak dawno były narzekania, że Ukraińcy zajmują miejsca na uczelniach i brakuje ich dla Polaków. Witamy w nowej rzeczywistości, gdzie problem się nasili tylko. Dodajmy do tego braki w żłobkach, przedszkolach, szkołach. Skończy się na tym, że Polak będzie traktowany gorzej w swoim własnym kraju.

5. W takiej skali to już nie będzie mniejszość, co się stanie jeśli zdobędzie władzę w kraju. Chyba że odbudujemy Rzeczpospolitą Obojga Narodów, ale coś mi się nie chce w to wierzyć, jak pół Ukrainy będzie #!$%@? po wojnie.

6. Rynek nieruchomości osiąga już absurdalne wyceny, no to dolejmy benzyny do ognia i zobaczymy jeszcze wyższe ceny. Przykro mi @mickpl, ale w Polskę musiałaby jebnąć atomówka żeby ceny spadły. Przyjdzie Blackrock, wykupi pół Warszawy/Krakowa/Wrocławia, a nikt z klasy średniej na mieszkanie przez całe życie nie zarobi.

7. Problemy asymilacyjne - mimo podobieństw to trochę inna kultura, język, będzie zawsze trochę nieufności. Powstanie coś na miarę polskich dzielnic w UK, że nagle ukraińskie sklepy, usługi, szkoły. Większość wcale nie będzie się uczyć polskiego.

Jeszcze bym pewnie z kilka punktów wymienił, ale i tak nikt tyle nie przeczyta.

Niech każdy pomaga jak tam uważa, ale żeby potem nie było płaku płaku jak to w tym kraju jeszcze gorzej. Ja już jestem na etapie walki o zachodni paszport, to miejsce nie do życia będzie.

#gielda #nbp #nieruchomosci #inflacja
  • 28
  • Odpowiedz
@mam_odwage_nic_nie_osiagnac pytanie na jakiej zasadzie dostają zezwolenie na wjazd do pl? Czy na zasadzie azylu czy może tymczasowo do czasu zakończenia wojny. Cześć pewnie zostanie ale myślę, że większość będzie chciała wrócić do Ukrainy bo tam mają własne domy/mieszkania. Ciężko im będzie tutaj zacząć od zera i zbudować własny dom skoro tak wielu wykopków twierdzi, że nieruchy za nierealne do zakupu dla młodych ludzi
  • Odpowiedz
@Mysciak: @card_man: mialem styczność z grupą Ukraińców i można by było nazwać ich tymi z górnej półki społeczeństwa. I w przypadku jednego osobnika to są mili i pomocni, ale gdy czuja ramie brata to robią się zupełnie inni, agresywni, chamscy, ten narodowy patriotyzm ociera się o nacjonalizm niczym Seba na boisku. Boje się że może być krytyczna masa w PL aż zaczną dyktować swoje prawa bo poczują że ich jest
  • Odpowiedz