Wpis z mikrobloga

https://twitter.com/BFMTV/status/1498582673614422016?s=20&t=gRpH_SW7wv9AzmZNF_KbKA

Hebanowy książę pluje na Polskę. Przetłumaczyłem żeby więcej osób zobaczyło jak sra na nas i tak żeby #neuropa zobaczyła kogo Baćka przywiózł na granicę białoruską. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tlumaczenie fragmentu od 00:50 do 01:56

Historia o której wam opowiadaliśmy, wczoraj rano uchodźca z Senegalu opowiedział nam o tym, że doznał dyskryminacji gdy próbował przejść kilka kilometrów stąd przez granicę, lecz mu się to nie udało, cytuję: "Dlatego, że był czarny." Tak nam powiedział. Następnie pokonał kilka kilometrów do innego punktu przejścia i tam mu się udało. Posłuchajcie jego historii, która oczywiście mocno nas poruszyła.

Senegalczyk: Przybyłem również na granicę. Co mnie dotknęło to to, że gdy przybyliśmy na granicę Ukraińską to nie przepuszczono nas. Zablokowano nas. Nie przepuszczali obcokrajowców. Spędziliśmy tam dwa dni. Nie mogliśmy przejść. Gdy tylko ustawiliśmy się w kolejce i doszliśmy do przejścia powiedziano nam: "Przepuszczamy tylko dzieci i matki." Nie mówię, że to był rasizm, ale na pewno są jakieś formy dyskryminacji w stosunku do obcokrajowców. Ponieważ gdy zadzwoniliśmy do naszego konsulatu powiedziano nam: "Wy obcokrajowcy i dzieci jesteście priorytetem. Ponieważ jesteście na obcej ziemi, a tam jest wojna." Natomiast obcokrajowcy tam są blokowani i przepuszcza się tylko kobiety, dzieci i kilku mężczyzn.

#ukraina
#rosja
#usa
#wojna
#bialorus
#bekazlewctwa
  • 7
Hebanowy książę pluje na Polskę. Przetłumaczyłem żeby więcej osób zobaczyło jak sra na nas i tak żeby #neuropa zobaczyła kogo Baćka przywiózł na granicę białoruską


No wielka szkoda, że facet a) wypowiada się dość spokojnie, b) wypowiada się o kolejce po stronie ukraińskiej (jak zatem "pluje na Polskę"?, c) nie ma nic wspólnego z Baćką ani "granicą białoruską" (teleportował się kilkaset kilometrów?)

Trzeba się bardziej postarać w szczuciu, mąceniu i sianiu zamętu,
@Andreth: O #!$%@?. Takiego debila to nie spodziewałem się tu zobaczyć. xD

To jak się wypowiada nie ma nic do znaczenia, ale ty mówisz o spokoju, bo francuskiego nie znasz, więc gówno możesz zrozumieć oprócz tego, że mówi spokojnie. xD

A na czyj teren nie wpuścili go betonie? Ukraiński? Weź się nie ośmieszaj xD

To skoro nie jest z Białorusi to czemu tam nadal jest? Raczej inni obcokrajowcy zdążyli uciec z
A czy on wspomnial gdzies, ze byl w Ukrainie na wakacjach / w pracy albo gdzies? Nie dlatego nie uwazam zeby to byla osoba, ktora utknela w Ukrainie. Dlatego to napisalem.


@Habitican: ??? i na tej podstawie uważasz, że z Ukrainy zdążyli już uciec wszyscy inni obcokrajowcy? Jakiś dziwny tok rozumowania xD
W dupie mam to czy wyjechali czy nie. Chodzi o cos innego w tym wpisie jak chcesz sie czepiac tej jednej wypowiedzi to radze ci znikaj, bo nie bede ci odpowiadac.


@Habitican: no i sie zesrałeś bo miałem czelność zadać ultra trudne pytanie xDD