Wpis z mikrobloga

niby spoko ze darmowe #pkp dla ludzi z #ukraina ale jadę teraz 3h takim pkp, Ci ludzie się zachować nie potrafią, puszczają na telefonach jak coś oglądają to na pełen regulator, chodzą po pociągu w jedna i druga stronę bez celu, śmierdzą #!$%@? i #!$%@? w pociągu całym
  • 14
@zekai: ok, śmierdzenie to nie zbrodnia, da się zrozumieć ciężką sytuację. Ale faktycznie ukraińcy w pociągach, komunikacji zachowują się głośno i straszliwie głośno rozmawiają przez telefon/ze sobą, chociaż nie ma takiej potrzeby, słychać ich na końcu autobusu.
@Kociopelek: nie brzmi właśnie, trochę przesadzasz. Niestety z Ukraińcami jest tak, że niektórzy trochę nieokrzesani się wydają. Ale bardziej denerwuje mnie kwestia miejscówek. Nie za bardzo rozumieją że miejscówka to rzecz święta. A nie, że powie że się zamienimy. Nie po to sobie kupuję bilet z miejscem przy korytarzu/oknie aby potem w środku przedziału siedzieć którego nie cierpię.
@Ramone: bardzo mi przykro, myślę, że powinieneś o tej traumie porozmawiać z psychologiem.

A tak na poważnie pamietaj, że Ci nieokrzesani ludzie to nasi sąsiedzi, którzy stracili domy, a mezowie i synowie moga zginac w bombardowaniach. Teraz muszą uciekać do nieznanego kraju. Myślę, że to troszkę ważniejsze niż Twoja opłacona miejscówka.
@Kociopelek: a czy ja mówię o obecnych uchodźcach? Taka mam opinię z ostatnich lat. W większości przypadków jak miałem miejsce zajęte to przez Ukraińców którzy nie za bardzo rozumieli w czym problem. Po to są miejscówki aby tam siadać.
@Ramone: to o jakich uchodzcach Ty mowisz jak nie było u nas żadnych uchodzcow wojennych? xD chyba, że mówisz o emigrantach zarobkowych, ale to zupełnie inna historia, trzeba być precyzyjnym.

A czekaj, wiem!

niby spoko ze darmowe #pkp dla ludzi z #ukraina ale jadę teraz 3h takim pkp, Ci ludzie się zachować nie potrafią


Już lepiej mnie nie wołaj, bo sam się orasz xD nie mówie o ludziach z Ukrainy, ale