Wpis z mikrobloga

Jak działa V kolumna w Polsce?

Tydzień przed inwazją:
- Lider Konfederacji Janusz Korwin-Mike twierdzi że "ekscelencja" Putin nie zaatakuje
Pierwsze dwa dni inwazji:
- Kolejny lider Konfederacji Grzegorz Braun zaczyna bredzić o Wołyniu
- Popularny prawicowy youtuber Marcin Rola stwierdza że wojna na Ukrainie to ustawka(po fali krytyki przeprosił)
Kolejne dni:
- prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz chce organizować marsz Żołnierz Wyklętych pod ambasadą Niemiec, dzień/dwa dni po tym gdy kanclerz Scholz ogłosił wzmocnienie armii Niemieckiej, budowe gazoportów i sankcje na Rosje. Po fali krytyki zmienił lokalizacje marszu.
Z ostatnich dni:
- Cejrowski dołącza się do bronienia Putina
- Ostatni z trzech liderów Konfederacji Krzysztof Bosak chwali się że jego posłowie na granicy z Ukrainą sprawdzają kolor skóry uchodźców
- Przez Przemyśl i okolice przechodzą setki tysięcy uchodźców, partia Konfederacja namawia do segregacji na granicy co stworzyłoby korek i chaos na granicy bo nie da się dokładnie sprawdzać kto jest kim przy napływie takiej ilości ludzi
- Grzegorz Braun popiera obywatelskie patrole w Przemyślu organizowane przez kiboli i narodowców
- Policja i służby które zajmują się na miejscu logistyką i bezpieczeństwem dodatkowo muszą teraz uganiać się za bojówkami skrajnej prawicy którzy chcą dokonać samosądów na uchodźcach.

De facto skrajna prawica zamiast jak twierdzi pomagać to próbuje zdestabilizować działanie służb państwa Polskiego.

#bekazprawakow #ukraina #wojna #rosja #polityka
  • 73
@I_am_the_liquor: Do Korwina i jego wysrywów mi daleko, ale dzień przed napaścią sam uspokajałem różową przez telefon mówiąc: "Nie martw się, Rosji zwyczajnie nie stać na wojnę. Zbyt dużo mają do stracenia żeby zaatakować". Nie wziąłem jednego pod uwagę: w ZSRR bis rządzi niepodzielnie człowiek chory psychicznie.
A za #!$%@? i rozdrapywanie ran przez jakiś pajacyków pozujących na wielkich patriotów w chwili, gdy trzeba pomagać sąsiadom wielki #!$%@? w dupę. Jeszcze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@I_am_the_liquor: szury podobna retoryka przed wojna, a teraz dopisuja swoja narracje tlumaczaca czemu zaatakował i że to wielki spisek XD

@komisarz_bolec:

@I_am_the_liquor: antyszczepy, szury i narodowcy trącą onucem? Nowe, nie znałem.

@Kamokamo:

@Syn_Tracza: zapomnieliście, że Rosja zawsze wspiera dwie strony wszelkich konfliktów o charakterze destabilizującym czy rewolucyjnym.

Np. zwolennicy bezzasadnej segregacji sanitarnej, uczenia dzieci w przedszkolu że mogą sobie wybrać płeć albo bezwzględnego otwarcie granic w lesie