Wpis z mikrobloga

Trafiłem na taki post pana Kamila Galeeva (polecam obserwować na Twitterzu - twitter.com/kamilkazani)
Od początku podobał mi się pomysł tych terytorialsów, może nie wszystko co tam jest jest dobre, ale ogólne założenie moim zdaniem jest OK - mieć miejscowych, podszkolonych ochotników w każdym województwie, którzy mogą reagować na różnego rodzaju kryzysy, do tego każdy może poprawić się fizycznie, w zakresie militariów itp.
Zastanawiałem się tylko, czy ma to sens w przypadku współczesnej wojny, no i, jak się okazuje - ma:
Wpis dowódcy WOT
Ludzie nabijali się, że niby jak to, piechota na czołgi? Ukraińcy pokazują, że jak najbardziej.
Przecież to jest wspaniałe nawiązanie do tradycji partyzanckich naszych dziadków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aż zacząłem się zastanawiać nad wstąpieniem do tej formacji, zawsze to lepsze niż wklejenie flagi na zdjęciu profilowym.

#wojna #wot #ukraina
NauczcieSiePisacPoPolsku - Trafiłem na taki post pana Kamila Galeeva (polecam obserwo...

źródło: comment_1646232564rNtWjBIgnwii6NkS6QWda8.jpg

Pobierz
  • 20
@bloodsugarsexmagik: nie jest tworzona kosztem zawodowych. Ale widać,że w dupie byłeś i gówno wiesz. @Mike_Ainsel: najlepiej tworzyć nową jednostkę i dawać starą broń. Jeżeli uważasz,że te dwie sprawy mogą się rozwijać osobno,to widać że nie masz pojęcia o obronie kraju.
Zresztą,wykop w pigułce. Ale jak może kiedyś wyjedziecie do innych krajów,poczytacie o National Guard,albo rezerwistach w UK,to zrozumiecie czemu musimy mieć WOT.
@kanciak12: budżet na modernizację armi nie został uszczuplony. Po prostu rząd przeznaczył kasę na WOT i tyle. Nie oznacza to,że tą kasę dostaliby zawodowi. Także tu jest chyba błąd który popełniłeś. To że znalazła się kasa,nie oznacza że byłaby kiedykolwiek dana zawodowym.
@bloodsugarsexmagik: wiesz dobrze,że WOT ma być głównie wojskiem w razie W i nie mogą dać starego sprzętu ludziom,którzy go używają 2 dni w miesiącu (#!$%@? od sytuacji nadzwyczajnych,np
@mondrymiszcz: co ty gościu gadasz, żołnierze do dziś nie dostali nagród za szpitale za covid, niektórzy za służbę za granice, obcięto podwyżki które mieli dostać od tego roku(nic jesCze nie dostali) Kasy się nie znajduje tylko przenosi się na inne wydatki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NauczcieSiePisacPoPolsku: jeju, że ja zobaczę pozytywne wpisy o WOT to serio było trzeba wojny, przecież u nas to jest weekendowe wojsko, biorą tylko hajs i najnowszy sprzęt bo są propagandową formacją PISu. Przecież na nich gadają nawet miłośnicy militariów, inni wojskowi no ale każdy ma swoją rację.