Wpis z mikrobloga

@Guzinek: rozwiązaniem jest w miarę prosta formuła, tylko pytanie
- ile tych wierszy/kolumn do sformatowania jest, bo jak dużo, to takie formatowanie może zabić wydajność
- czy w tych komórkach są daty, czy tekst. W niektórych na pewno jest tekst (te z |) i dla nich na pewno formuła nie zadziała.
@brak_nicku: mam kilka arkuszy, wierszy między 100, a 1000 w kilku arkuszach i w jednym 15000 wierszy, natomiast kolumn między 80, a 120, w mniejszych arkuszach 25-50 kolumn

w większości komórek są daty jak widać, natomiast są podwójne daty w jednej komórce oddzielne właśnie |
@Guzinek: taka formuła użyta w formatowaniu warunkowym zaznaczy liczby/daty pod warunkiem, że istnieje w tym zakresie liczba/data różniąca się o mniej niż 5:

=AGREGUJ(15;6;MODUŁ.LICZBY(A1-$A$1:$B$20)/(((WIERSZ(A1)<>WIERSZ($A$1:$B$20))+(NR.KOLUMNY(A1)<>NR.KOLUMNY($A$1:$B$20)))>0)/(A1<>"");1)<5
Jednak użycie takiej formuły na zakresie 1000 wierszy razy 100 kolumn spowoduje, że 100 000 razy będzie przeliczana formuła, która operuje na 100 000 komórek, więc raczej nie wróżę sukcesów przy użytkowaniu takiego pliku.
Pobierz brak_nicku - @Guzinek: taka formuła użyta w formatowaniu warunkowym zaznaczy liczby/d...
źródło: comment_1646374324X8OajMk3DXUvkNaj2aka5I.jpg
pierwsza kolumna to tekst bo tak potrzebuję do zestawienia, pierwszy wiersz to miesiąc + rok jako tekst
Następnie od B2:xxxx to daty, komórki sformatowane jako daty, nawet specjalnie dodałem parę dat zbliżonych i nic
a) zaznaczasz zakres A1:B20
b) wklejasz w formatowaniu warunkowym dokładnie taką formułę jaką podałem
c) w zakresie b2:b20 są zbliżone DATY
To musi działać, jeśli nie to wklej przynajmniej zrzut ekranu z widocznym ustawieniem formatowania warunkowego i zawartością kolumny B