Wpis z mikrobloga

Wiecie dlaczego Polska tak bardzo udziela sie w pomoc Ukrainie? Bo ta sytuacja uderzyła w samo centrum naszych pokaleczonych historią serc. Flashbacki z bycia porzuconym i zostawionym samemu sobie podczas gdy sasiad zarzyna Ci obywateli. Gdy napadli na nas wszyscy sie tylko przygladali i #!$%@? robili. Robisz teraz wszystko, zeby inni nie przezywali tego co ty musiałes.
#wojna #ukraina #rosja
NowaZielonka - Wiecie dlaczego Polska tak bardzo udziela sie w pomoc Ukrainie? Bo ta ...

źródło: comment_1646293273ZvM2ptis072UlctK5xX9vQ.jpg

Pobierz
  • 14
@Nowa_Zielonka_ myślałem o tym i na początku stwierdziłem, że "#!$%@? tam, to nie o to chodzi. Jaki wpływ miała II WŚ na mnie skoro garne się do pomocy a nie było mnie w 39".

No i podczas tych tęgich rozkmin przypomniała mi się babcia różowej, która na początku powiedziała "Wy wojny i głodu nie znacie, jeszcze zobaczycie ple ple ple". Generalnie te słowa pociągnęły za sobą inne wspomnienia podobnych słów zasłyszanych od
@kidi1: nie ma polskiej rodziny ktorej wojna nie dotknela. Masz racje, ja bezposrednio tego nie pamietam i bezposrednio wojny nie przezywałem. Miałem za to dziadkow ktorzy walczyli, babcia brała czynny udział w powstaniu warszawskim.
I jak sobie jestes takim 7 letnim gowniakiem a twoj s.p. dziadek zaczyna płakac jak dziecko na samo wspomnienie o tamtych wydarzeniach to nie ma szans zebys zapomnial tego widoku kiedykolwiek