Wpis z mikrobloga

#koronawirus ktoś miał styczność z takimi pocovidowymi objawami? Na bozenarodzenie cała rodzina i przyjaciele zachorowali, ok 20 osób w sumie. Jedna do szpitala trafiła pod tlen i dopiero teraz wraca na normalne obroty. Ale w tym tygodniu zaobserwowałam coś dziwnego, mi strasznie zaczęły wypadać włosy i to tak, ze prysznic mi się zatyka pod czas mycia, dosłownie garściami lecą :( i dwójka znajomych, rodzeństwo, nagle od tygodnia takie urojenia słuchowo-wzrokowe maja. Np. są przekonani ze ktoś ich wola z innego pokoju, albo ze słyszą szepty, lub w nocy czuja kogoś obecność. Ktoś tez się z takim czymś spotkał? Normalnie bym myślała, ze to schizofrenia, ale patrzac na to, ze objawy są identyczne i występują w tym samym czasie stawiam na zaburzenia neurologiczne w związku z covidem. Do tego całej naszej trójce dalej nie wrócił w pełni węch, często czujemy zgniliznę lub papierosy
  • 5
@Vittel: tak, mogą to być objawy pocovidowe, bo SARS-CoV-2 atakuje także układ nerwowy. A z włosami to miałem problem po głupiej bostonce, więc i po tym tez mogą być.
@Vittel:

i dwójka znajomych, rodzeństwo, nagle od tygodnia takie urojenia słuchowo-wzrokowe maja. Np. są przekonani ze ktoś ich wola z innego pokoju, albo ze słyszą szepty, lub w nocy czuja kogoś obecność. Ktoś tez się z takim czymś spotkał? Normalnie bym myślała, ze to schizofrenia


Genetyka to potężny czynnik ryzyka w schizofrenii, posiadanie rodzeństwa ze schizofrenią zwiększa indywidualne ryzyko dziesięciokrotnie, u takiego rodzeństwa szansa na dotknięcie tą chorobą rośnie do
@abecadlozniebaspadlo: co mi da cynk jak milion rzeczy może powodować wypadanie włosów. Idę na pełne badania krwi. @Dutch: Tak, tez już czytaliśmy, tylko właśnie wyszło to przypadkiem i obydwoje byli zdziwieni, ze ta druga osoba tez tak ma i to od tego samego czasu. Podejście do pandemii standardowe, czyli początkowo nakupowali papieru toaletowego, a teraz nawet ani razu nie zaszczepieni xd obydwoje są już bardziej pod 40, No i tak
@Vittel: wyczuwanie dziwnych zapachow po covidzie, to raczej dosc czesto sie zdarza. Nie wiem, czy jakis lekarz da skierowania na badania mozgu tylko z tego powodu.
Sasiadka nawet miala/ma problemy z wechem i to spowodowalo u niej spirale spierniczenia umyslowego. Tez zaczela slyszec rzeczy, kotrych nie ma. Nie mogla w nocy spac i musi przez jakis czas przyjmowac leki na uspokojenie. Wlosy tez jej wypadaja. Takze, take it easy.