Wpis z mikrobloga

Chciałam odpowiedzieć na post @ProResHq, ale mój pierwszy komentarz usunął, a drugiego już nie mogłam napisać, bo mnie zablokował, więc napiszę tutaj (zobaczy, albo nie - obojętne, ale nie lubię zabierania komuś prawa do głosu):

Post dotyczy zachęcania innych do banowania @icurw, który wyraził swoją opinię na temat przygotowania Putina do wojny oraz pyta się "czym się różni wojna w Syrii od wojny na Ukrainie?". Na screenach nie widzę żadnej wulgarności, obrażania kogoś - po prostu zwykła, prywatna opinia.

Widzę, że Tobie, @ProResHq, chodzi tylko o usuwanie niewygodnych dla Ciebie rzeczy, które są niezgodne z Twoimi przekonaniami - cenzura godna mistrza:) Czemu mielibyśmy ograniczać czyjąś wolność słowa, jeśli w swoich wypowiedziach jedynie przedstawia on swój punkt widzenia i nikogo przy tym nie obraża? Jeśli chcesz walczyć z takim przekazem, to podejdź do merytorycznej dyskusji i wskaż mu, w czym według Ciebie nie ma racji - obydwoje możecie na takim dialogu skorzystać( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powtórzę to, co napisałam w moim komentarzu do Twojego "apelu o cenzurę": pierwszym postem ze screena @icurv wyraził swoją opinię (niepopartą żadnym dowodem, ale jednak zwykłą opinię), a drugim postem zauważył fakt, że jeśli jakiekolwiek państwo wysyła swoje wojska na "misję pokojową" do innego kraju, to tak naprawdę wzmacnia konflikty i liczbę ofiar, więc wojny prowadzone przez USA poza swoim terenem i wojna Rosji z Ukrainą mają wiele wspólnych cech.

Nie znaczy to, że ktokolwiek mówi tu o popieraniu Rosji, bo oczywistym jest, że jest ona agresorem w tym konflikcie, ale jeśli się nie zgadzasz z powyższymi opiniami, to przedstaw swoje racje, albo po prostu daj innym mieć swoje, a nie odbieraj innym prawo do wypowiedzi.