Wpis z mikrobloga

Ludzie, uczulam na weryfikowanie plotek zamiast siania ich dalej.

Dwa dni temu do siostry będącej w Anglii pisze koleżanka, że w okolicznej miejscowości murzyni napadają ludzi, sterroryzowali stację benzynową i włamują się do domów. W związku z tym okoliczni kibice zorganizowali się w bojówki mające pilnować porządku i zaczęli urządzać 'patrole' po tamtej miejscowości.

W pracy dzisiaj usłyszałem od znajomego nawiązującego do tamtej sytuacji, że "czarni już u nas szaleją". Pytam skąd wie i czy jakieś info dokładniejsze ma.

"Znajomy bawi się w te kibicowskie klimaty i wysłał mi wiadomość głosową żebym uważał".

No to jak głosowa, to mówię odtwórz, bo sam ciekaw jestem co się faktycznie stało. No i teraz lecimy z faktami wynikającymi z tej relacji.

Pod okoliczną biedronką zatrzymują się busy z uchodźcami, którzy stamtąd są przekazywani dalej (w sensie odbierani przez kolejne grupy pomocowe). Przyjechała garstka jak było ujęte "czarnuchów", z czego pojechali dalej wszyscy prócz jednego (który w niewiadomym celu się oddalił od grupy). Znalazł się kawałek dalej, gdzie wszedł komuś na plac, a kobieta tam mieszkająca widząc go zadzwoniła z miejsca po policję, która go zgarnęła.

Opcje tu widzę dwie.
- Albo faktycznie coś ten uchodźca kombinował, przez co go policja zawinęła, albo...

- odszedł od grupy (powód nieznany, ale może po prostu polazł jak to człowiek bo coś sobie uwidział), zgubił się w miejscowości, w której nigdy nie był i szukał pomocy. W tym przypadku również by go policja zgarnęła.

W każdym razie rozboje, gwałty i włamania de facto miejsca nie miały, co sam kibic w tym nagraniu relacją potwierdził. No ale jak na koniec spuentował - "Czarnuchy już tu coś kombinują, był spokój, a teraz widzisz - musimy pilnować by coś nie odwalili".

Jeszcze raz - weryfikujcie wszystkie informacje dokładnie i nie roznoście plotek. Wróg nie śpi, a wszyscy tu raczej wiedzą komu na zamieszaniu w Polsce najbardziej obecnie zależy.

#ukraina #rosja #wojna
  • 5
@CherryJerry: Ja nie twierdzę, że tam wszystko było w porządku. Może być tak, że faktycznie coś kombinował ten murzyn. Diabli wiedzą. Ale suche fakty są takie, że wszedł komuś na podwórko i policja go zgarnęła. Tyle z tego przekazu faktycznie wynikało. Z pewnością żadnych rozbojów czy napadania na stacje nie było. A takie plotki obecnie w okolicy aż huczą i ludzie spanikowani.
@CherryJerry: @taki_tam_ktos: @QvintvsCornelivsCapriolvs:

ja tu tylko wkleję:

https://www.facebook.com/1369771563/posts/10221781578073224/?d=n

I to:

https://wiadomosci.wp.pl/wydarzenia-w-przemyslu-wedlug-wzorcow-rosyjskiej-dezinformacji-6742903661767648a

I to:

https://www.facebook.com/100044415127017/posts/515132599977240/?d=n


Prezydent Przemyśla też wielokrotnie dementował te plotki, pojawiła się liczba, że odnotowano tylko 3 incydenty niemające znamion przestępstwa - odnoszę się do wystąpień w tv i wypowiedziach w social media. Komenda Główna Policji potwierdza i wszyscy tu zgodnie apelują o spokój, bo to ewidentnie dezinformacja i padło, że wszystkie te informacje to „kompletne bzdury” (via