Wpis z mikrobloga

Hej z racji ze do CFA musze jeszcze przeczekać okres studiów chciałbym zrobić licencje DI. Robił to ktoś z Was tutaj? Jak się przygotowywaliście? Czy książki Schwesera moga dopomóc w egzaminie od KNFu? Miło by było gdyby któryś z Państwa co to zdawał podrzucił jakieś materiały które mu do tego posłużyły albo tytuly ksiazek:) #finanse #knf #inwestycje #cfa

ponawiam wpis
  • 3
@anonimowymirek155: Z materiałów spójrz na strone Reszki, nic innego nie warto, a z książek to Inwestycje Jajugi + dobry skrypt z podstaw prawa, jeśli nie miałeś nic na studiach (tak jak ja, prawo po macoszemu było, a na mgr były inne akty niż te wymagane pod DI). Pan Reszka to jednak znakomita firma - pomocny, materiały dobrej jakości (mini błędy w skryptach, ale głównie językowe), fajny program przygotowań. Może trochę oschły
@anonimowymirek155: Jeszcze odpowiadając sobie - ja dałem sobie 2 miesiace na przygotowanie się, bo myślałem, że CFA dużo da. Pracuje 10-14h dziennie, nauka weekendowa, w tygodniu nieregularne. Nie da się moim zdaniem dobrze przygotować w tym czasie, by potem faktycznie móc komuś "doradzać", nie czuję się pewnie przed swoim pierwszym podejsciem.

Kluczowe jest czytanie ze zrozumieniem, notatkami, i wielokrotnie aktow prawnych, zakucie wzorów na pamięć, i poczytanie książki Jajugi. Czułbym się