Wpis z mikrobloga

Wprowadzenie 1200+ na Ukrainca to najgorszy pomysł jaki mógł wymyślić PiS nawet z tym nie dyskutujcie. Teraz niema żadnego socialu na Ukrainców a ludzie pomagają na 6+. Kiedy wprowadzą social to 1600zł nam zabiorą, 400zł na administracje, 1200zł na ukrainca i będzie patologia typu przygarnianie 20 osób w gówno warunkach i biznes sie będzie kręcił.

#ukraina
  • 59
Bez problemu mogli byśmy zlikwidować podatek dochodowy dla osób które zarabiają poniżej 7-8k na rękę.


@Sawadee: trochę kłóci się to z "Zlikwidować wszystkie ogarniczenia do prowadzenia biznesu"
Nie przyjmujemy dowolnej liczby emerytów tylko sporą liczbę osób która będzie na tych emerytów pracować.


@kam3o: Kto będzie pracował? Matki z dziećmi - nie żartuj. Gdzie będą pracować? To wszystko myślenie życzeniowe. Z resztą czemu mieliby pracować skoro mają być utrzymywani z podatków.

Alternatywę do czego - do wojny? Sytuacja jest beznadziejna, ale skończcie się oszukiwać! Nigdzie na świecie i nigdy w historii uchodźcy wojenni nie byli przyjmowani w mieszkaniach i
@Wlancznik: Pomyśl, wierzę że jesteś w stanie, kim obecni 30 latkowie będący teraz w wieku produkcyjnym byli 15 lat temu? W razie gdyby nie udało Ci się wymyślić odpowiedzi, odpowiadam: "byli dziećmi". Teraz pracuję na obecnych emerytów, zgadnij kim byłem X lat temu, odpowiadam "byłem dzieckiem".

Dlaczego obecnie ludzie w Polsce mają pracować skoro są utrzymywani z podatków?

Przedstaw mi alternatywę w jaki sposób należy pomóc tym ludziom żeby nie obciążać
@Kolsky: Pytanie co oznacza "mniejsza uczciwa stawka"

"bardziej opłaca się wywalić polską rodzinę"

Czyli wychodzi na to że wina leży w polskich Januszach( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kam3o: wina lezy w systemie. Bardziej się będzie opłacało przyjąc Ukrainców niż wynajmować Polakom to tak się bedzie działo. to jest silniejsze od ludzkiej woli.
Ile kosztuje wyżywienie człowieka? Myślę, że spokojnie bez frykasów 10zł na dzień wystarczy. To niech ta stawka będzie 15zł. I ludzie będą przyjmować pod dach i nie będą stratni i nie będzie chorej sytuacji.
@Sawadee: zgadzam sie. Niech rzad przestanie przeszkadzac. Zejdzcie z nas, ludzi co sa ambitni i przedsiebiorczy. My pomozemy na wlasna reke. Nie zabierajcie nam 1500 zł zeby dac 1200. My za 800zł sami pomozemy nawet lepiej.
@kam3o: imperialna polityka NATO i stanów zjednoczonych jest jednym z głównych powodów tej wojny, jak rozszerzysz widok. nie rozumiem dlaczego polska musi w tym momencie byc jezusem narodów i samodzielnie walczyc z tym kryzysem
problem polega na tym że oprócz krytyki nie przedstawiacie żadnych alternatywnych pomysłów i ludzie traktują taka krytykę jakobyśmy mieli zostawić Ukraińców bez żadnej pomocy.


@kam3o: Jak przeprowadzałem się do warszawy to oglądałem takie śmieszne mieszkanie w samiutkim centrum miasta. 2 piętro, zasłonięte przez wieżowiec. 3 niewielkie pokoje, 6 łóżek, słaby standard, malutka kuchnia i łazienka z wanną, dodatkowo prysznic w korytarzu!
Wyprowadzało się z niego właśnie 6 Ukrainek. Cena to było
Ludzie pomagają, w jakimś stopniu się zjednoczyli. Nie jest to na rękę pisowskiemu rządowi więc zaczyna się polaryzacja. To są działania wpisujące się idealnie w rosyjskie oczekiwania.
@TheSilentEnigma: Z tego co napisałeś to nie problem jest w pomocy tylko w Polskich Januszach, prawda jest taka że będzie dużo naciągaczy i wiele osób będzie to wykorzystywać i też się zgadzam że potrzebne jakieś rozwiązanie systemowe w tej kwestii.

"Można też stworzyć system licytacji w którym państwo będzie zgłaszać popyt ilościowy, a posiadacze lokali licytować się w dół ceną za zakwaterowanie." to całkiem spoko pomysł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Brat_mexicano_TV: nie wytłumaczysz tego ludziom. Dopiero jak zaczną wychodzić skutki tej "pomocy" to się obudzą. Skutki podejrzewam będą bolesne mam tylko nadzieję że nie dosłownie jeśli wiesz co mam na myśli
@Sawadee: ten konkretny 'socjal' to mnie szczególnie wkurza. Bo to nawet nie pójdzie do uchodźców tylko do jakichś #!$%@? rentierów którzy już zacierają rączki. Wynajmujesz obecnie jakieś małe mieszkanie typu 30 metrów za 1200? To Cię zaraz stamtąd #!$%@?ą, przyjdzie właściciel wstawi tam trzy piętrowe prycze do spania, #!$%@? 6 Ukrów i #!$%@?, dostanie za nich 7200. A że to uchodźcy wojenni to niespecjalnie będą nawet narzekać. Grunt że bomby na
problem polega na tym że oprócz krytyki nie przedstawiacie żadnych alternatywnych pomysłów


@kam3o: Nie wiem, może niech po prostu się #!$%@?ą od ludzi? Nic lepszego nasz rząd nie może zrobić wtej (ani każdej innej) sytuacji. Ludzie jak widać, kiedy trzeba doskonale potrafili się sami zmobilizować i wszystko ogarnąć.