Wpis z mikrobloga

@ZaQ_1: za duża różnica pomiędzy śtednicą pręta a narzynką. Przetoczyć i potem gwintować. A jak to jest nierdzewka to jest twarda, ciężko się ręcznie obrabia
@giguga: stożek żeby było łatwiej zaciąć początek gwintu. Używałem prowadnicy więc prostopadłość nie jest tu problemem. Problem to twardość pręta.
@ppompka: 10mm pręt, m10x1,5 gwint
@watcher22: nie podumałem i wziąłem prawie na styk długość, więc nie mam gdzie podszlifować
@FilipWWL: @Jarek_P: Nie dotarłem nawet do właściwej średnicy, ostatni zwój jest na ∅9mm, zalecana średnica pod gwint m10 - ∅9,8mm
@goblin21: Mam jedną. Na allegro nie znalazłem
@giguga: twardość 59-64hrc, głębokość utwardzenia 1mm. To tu jest problem i wyzwanie w ręcznym gwintowaniu. Mam dobrą narzynkę. Zwyczajnie niektóre rzeczy trudno przeskoczyć bez odpowiednich narzędzi (tokarka).

Z zakładami ślusarskimi jest ten problem, że jak się wchodzi z ulicy z taką pierdołą to pracownicy najchętniej by cię zatłukli. A przynajmniej takie mam doświadczenia. Dlatego kopię się z koniem żebym mógł się później podzielić wiedzą z innymi ludźmi w podobnej sytuacji.