Wpis z mikrobloga

@zjadaczszyszek3000: zakres spadków jest trudny do oszacowania. Myślę że sytuacja się poprawi kiedy nastąpi deeskalacja konfliktu. Trzeba chronić kapitał, myślę że to doskonały czas na inwestycje. Myślę że po wszystkim dolar powinien wrócić spokojnie poniżej 4.5 zł a optymistycznie to nawet i poniżej 4.3. ale może w międzyczasie polecieć i powyżej 5 zł
@Biurwysyn: Tylko, że Ty mówiąc "bogaci" masz na myśli, jakaś mistyczną grupę, która rządzi światem. Tak naprawdę bogaci to ludzie, którzy mają zapas gotówki i są na tyle inteligentni, że potrafią nią obracać(dlatego są "bogaci"). Masz masę specjalistów, którzy #!$%@?ą i zarabiają niezłe pieniądze, ale mówią, że nie mają czasu bawić się w jakieś inwestycje(walić to, że na koncie trzymają pieniądze warte kilka lat ich pracy, dla przykładu dajmy 5lat, robiąc
@getin ja akurat pamiętam może nie 90 ale tak 95 xd, wiadomo że dla wszystkich ale jednak ci co mają jeszcze kredyt mają dodatkowe obciążenie.
@fraciu: teraz ogarnij, kupujesz po latach wymarzone mieszkanie, a tu ci się #!$%@?ą ukraińcy obok w dziesiątkę, hałąs, burdy, syf, a ty przecież nie sprzedaż, bo kredyt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@getin ja tak samo, mieszkałem 10 lat w de i w sumie mam tam dalej zaplecze ale chyba wybrał bym jakaś Hiszpanie Włochy itp. zarobić żeby sobie żyć, łowić ryby itp.
@Biurwysyn: po prostu nie nasz pojecia o swiecie. Kto niby zbankrutowal i musial wyprzedawac swoj
prywatny majatek?

Taka sytuacja jest mozliwa tylko na jdg. A ty wczesniei pisales o ludziach bogatych, a prowadzenie jdg nijak sie ma do bycia bogatym.

Może zapytam ironicznie - ci co mieli kasę na giełdzie w firmach hotelarskich, też zarobili? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Tak, moglbys to sam sprawdzic zamiast zadawac idiotyczne
@Biurwysyn: po prostu jestes biedakiem i operujesz tylko w biednym swiecie.

Nie wiesz jak dzialaja spolki i w twoim rozumienia swiata operujesz w jdg. Napisze jeszcze raz: jak ktos ma jdg to nie jest przedsiebiorca tylko idiota. Jdg ma sens jako przedluzenie etatu (lekarz, prawnik, hydraulik), nie jako forma prowadzenia przedsiebiorstwa.

Zakladajac ze prowadzisz hotel, to zakladasz 2 sp zoo. W sklad jednej wchodzi hotel, w skal drugiej wchodzi zaloga ten
@Biurwysyn: tak dzialaja ludzie bogaci. Np. nie ma niemal mozliwosci by ustalic kto jest wlascicielem statku. Bo najczesciei masz to tak skomplikowane, ze na papierze wlascicielem statku jest spolka a, jednak jak wchodzisz do jej srodka, to okazuje sie ze spolka ta jest JV kilku innych spolek. Z czego wszystkie spolki matki znajduja sie gdzies poza cywylizowanym swiatem i nie maja zadnego majatku. A i tak prawnie one nie odpowiadaja za
@Biurwysyn: byku, jak ja ze statkami ci mowie z 1 reki.

Zacytuj fragment ktory nie zgadza sie z rzeczywistoscia.

Obecnie dzieje się największy transfer majątków z biednych do bogatych globalnie od czasów II WŚ i nie chce mi się z tobą więcej dyskutować


Co wiaze sie z gielda? Od ponad dekady trwa impas w ktorym nie oplaca sie inwestowac nic innego niz w gielde?

A w Polsce bodajze 30% ludzi inwestuje