Wpis z mikrobloga

tldr Wtyczka do Chrome która pozwala oznaczać ruską propagandę, a także ukrywa posty zielonek - działa na wykopie, twitterze, a od dziś na Facebooku.
Więcej informacji w repozytorium: https://github.com/edekdrezyna/stop-troll

Jak to działa?
Dokładnie jak na screenie, przy loginach ludzi pojawia się guzik do oznaczania jako propaganda, a posty zielonek zawijane są w spoiler. Aktualnie każdy z nas tworzy sobie lokalne listy trolli, ale istnieje opcja importowania i eksportowania swoich list, więc jak ufacie komuś, że nie dodawał wszystkich na oślep to możecie poszerzyć swoją listę ;)

Jak zainstalować?
- Pobierz repozytorium - https://github.com/edekdrezyna/stop-troll/archive/refs/heads/main.zip
- Rozpakuj archiwum
- W pasku adresu przeglądarki wpisz chrome://extensions/
- Włącz developer-mode/tryb developera
- Kliknij load-unpacked/Załaduj rozpakowane
- Wybierz wypakowane archiwum

Kiedy będzie w sklepie wtyczek?
Odrzuciło mi pierwszy draft przez zbyt krótki opis, drugi draft w drodze ;)

Plany na najbliższy czas:
- Bug fixy, zgaduje, że błędów jest więcej niż myślę ;)
- Plany trochę się zmieniły, zacząłem pracę nad analizą słów kluczowych i ocenianiem komenatrza pod względem treści ;)
- Rozmawiam z kilkoma osobami które zajmują się analizą treści, chciałbym dać im prosty dostęp do dodawania słów kluczowych do wtyczki

#ukraina #rosja #wojna #polska i dla zasięgu, przepraszam z góry ! #neuropa #4konserwy
bolecrolec - tldr Wtyczka do Chrome która pozwala oznaczać ruską propagandę, a także ...

źródło: comment_1646597722H2RBN3fNryjTdQ4afKmUvo.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@liguryt: Nie orientowałem się jeszcze jak tworzy się wtyczki na mobilniaki i inne przeglądarki, ale kiedy projekt będzie już w pełni wartościowy, to będę go na pewno rozszerzał na inne przeglądarki ;)
  • Odpowiedz
@Morritz: Uważam, że cenzura jest problemem kiedy państwo/organizacja wpływa na to co ludzie powinni myśleć poprzez dostarczanie treści zgodnych z ich linią. Cenzurowanie innych samemu lub 'społecznie' poprzez ludzi ci zaufanych, każdy z nas robi na codzień - chociażby mówiąc osobie z którą się nie zgadzamy 'sraken pierdaken' albo dodawaniem na czarną listę. Projekt nie ma na celu wspierania tej pierwszej opcji, natomiast tą drugą jedynie rozwija. Wolność słowa to bardzo
  • Odpowiedz
@bolecrolec: nie mam nic do idei, jak ktoś sam instaluje świadomie to oczywiście oby mu służyło, apropo tej całej dezinformacji to po prostu trzeba czytac ze zrozumieniem i poddawac pod watpliwosc niezaleznie czy sie zgadza ze swiatopogladem czy nie to podstawowa zasada
  • Odpowiedz
@Morritz: zgadzam się w pełni, trzeba tylko uważać żeby nie stać się osobą która neguje wszystko i wszystkich, bo to paradoksalnie prowadzi do jeszcze większej radykalizacji i wierzenia w żółte napisy, bo tylko to zostaje jak odrzucisz wszystko. Jak to mówił mój dziadek 'w coś trzeba wierzyć' - jak głupio to nie brzmi! :D
  • Odpowiedz