Wpis z mikrobloga

Czytam sobie ostatnio pikabu. ru (taki ruski wykop) przez translator i w sumie śmieszny jest ten ich punkt widzenia. Tak wiele potrafią usprawiedliwić. Generalnie widać duży poziom propagandy i informacje nawet o sankcjach są tam inaczej przedstawiane. Nie maja tez pojęcia, ze Ruskie brutalnie atakują cywili czy gwałcą kobiety. Ciekawe jest natomiast, ze są świadomi tego ze niedługo cofną się do lat 90 i nie będzie co jeść a bezrobocie sięgnie 50%. Czytacie czasem? Jakieś wnioski?
#wojna #ukraina #rosja #pikabu
  • 6
@victordeleco2: @rezydenttomek:
Ja nie czytam ale rozumiem.
1. Perspektywa tego , ze jesteś tym złym jest ciężka do przyjęcia. Taka natura człowieka. Zawsze jest usprawiedliwienie bo "coś" jest zagrożeniem. "on" mi zagrażał, musieliśmy "to" załatwić. Albo "on" albo "ja".
2.Sklepy zamykają się - ale to tylko część. Cała reszta firm działa. Rodzimy rynek rosyjski działa. Zanim oberwą po dupie mocno - to trochę minie. Pewnie z 2 miesiące- ale ja
@victordeleco2: ja czytam. Jak docieram do bardziej zagłębionych komentarzy, to idzie znaleźć sporo głosów przeciwko wojnie, porównujących Putina do Hitlera i podobnych. Dużo ludzi skarży się też na niedawno wprowadzoną cenzurę, wiedzą, że są teraz na poziomie Korei Północnej.
Jednak na głównej jest tylko poparcie agresji, ewentualnie zdania typu "współczuję cywilom, to straszne, ale zrozumcie - nie mieliśmy wyboru". O dziwo są się znaleźć całkiem sporo materiałów wideo z wojny, ale