Wpis z mikrobloga

Do PiSiorów:
Śmiejecie się z tępej propagandy i sukcesu Rosji. Jak tam silna złotówka? Jak tam inflacja? Jak tam prezes NBP i min. finansów? Spicie spokojnie? Dbają o wasze portfele? Mają pełne skarbce obcych walut i złota to pomagają w trudnych czasach? Pewnie tak. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak się kończy rumakowanie, rozpi3rdalenie kasy na lewo i prawo zamiast przygotować się na trudne czasy. Rynek to właśnie wycenia i nie pomoże tu pi3rdolenie, że jesteśmy w tym samym koszyku walutowym bo gdyby była silna gospodarka i fachowcy na stołkach to właśnie to doceniłby rynek. Tak nie jest. Właśnie jest "sprawdzam!".

#gielda #polityka #gospodarka #ekonomia #bekazpisu #neuropa #4konserwy
  • 13
  • Odpowiedz
@widmo82 też mnie #!$%@? ciągle tłumaczenie że jesteśmy w koszyku krajów em i nic nie można już zrobić. Ale mało kto mowi, że już w 2019 były srogie przesłanki do podniesienia stop i ogarnięcia sytuacji. Tylko jakiś ekonomiczny analfabeta może myśleć że ciągle będzie prosperity. Inaczej bym się czuł gdyby taki sam spadek zaczął się przykładowo od usdpln na poziomie 3.5 Zaufanie do naszej waluty jest tak #!$%@?, że nawet w obecnej
  • Odpowiedz
@widmo82: dokładnie, głupie wykopki każde błędy pisu i żenujących osób (defacto pisowców) z NBP będą bronić bo to wina wojny. Ręce opadają. TO PIS I SPÓŁKA są winni większości problemów. Może nie mają wpływu na cenę ropy ale na inne sprawy mają i ich działanie było gówniane od samego początku.
  • Odpowiedz
rozpi3rdalenie kasy na lewo i prawo zamiast przygotować się na trudne czasy.


@widmo82: już gdzieś to czytałem.
A no tak, przed Covidem. A później pojawiła się tarcza dla przedsiębiorców w wysokości 300 mld pln, których miało już nie być (no bo kasa miała być wcześniej #!$%@?).

Ehhh, zmień narrację bo ta się kiepsko zestarzała.
  • Odpowiedz
tarcza dla przedsiębiorców w wysokości 300 mld pln


@imateapot: i wlasnie między innymi dzięki tym działaniom mamy teraz taką spokojną sytuację na rynku :D
Myślisz, ze ta kasa to skąd? Cięcia w rożnych sektorach i dodruk. Gdyby było jak piszesz to mielibyśmy silną złotówkę. Widocznie inwestorzy są tępi i nie potrafią docenić działań PiSiorów
  • Odpowiedz
już gdzieś to czytałem.

A no tak, przed Covidem. A później pojawiła się tarcza dla przedsiębiorców w wysokości 300 mld pln, których miało już nie być (no bo kasa miała być wcześniej #!$%@?).


@imateapot: xD () o jak skisłem,
jak stara baba na rynku, za peło nie było, a pis dobry jednak znalazł i dał.
Nie jestem pewny czy jesteś idiotą czy tylko trollujesz ( ͡°
  • Odpowiedz
Gdyby było jak piszesz to mielibyśmy silną złotówkę.


@widmo82: do czasu ruchawki na Ukrainie złotówka była w miarę silna, tj. krążyła sobie w pewnych widełkach, powiedzmy 4.50-4.70 za euro. Jednak wybuch wojny wiele zmienił. Rubel poszedł w piach, a my, że mamy walutę w tym samym koszyku poszliśmy częściowo w piach razem z nim. Nic nie poradzisz na to, jak "City" czy "Wall street" buduje koszyki walutowe.
Do tego każdy kraj
  • Odpowiedz
@imateapot: przestań pi3rdolic o koszyku. już ci pisalem, ze gdyby nasza gospodarka była silna a prawo przyjazne dla inwestorów i politycy zatrudniali specjalistów a nie sługusów to sytuacja byłaby zdecydowanie inna. czyta się Ciebie jak teksty wypranego propagandą obywatela.
  • Odpowiedz
@widmo82: nasza gospodarka jako pierwsza (albo druga w europie) odrobiła produkcję przemysłową z przed pandemii, więc jest dosyć silna. A przynajmniej na tle europejskiej konkurencji.

To, że zachowujesz się jak typowy Janusz i nie rozumiesz jak działają rynki finansowe to już jest twoj problem, nie mój.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@imateapot: coś tu się nie klei. Silna gospodarka a brakuje kasy na pielęgniarki, nauczycieli... Za to o podwyżkach dla urzędników najwyższego szczebla: kasa jest. Głupi inwestorzy z całego świata nie potrafią docenić tej mega silnej gospodarki. Czemu?
  • Odpowiedz
@widmo82: ponieważ jako społeczeństwo przez dekady preferowaliśmy korwinowski model państwa-minimum z niedofinansowanymi usługami publicznymi, ale za to składką zdrowotną dla przedsiębiorców na poziomie pensji minimalnej. Coś za coś. Chcesz mieć usługi publiczne na zachodnim poziomie to płać podatki na zachodni poziomie.
  • Odpowiedz