Wpis z mikrobloga

Pierwsza część Elexa miała premierę w październiku 2017 roku, druga część ledwie parę dni temu. 4,5 roku pracowali nad kontynuacją i to co dostajemy to wielkie XDD. Naprawdę nie jestem wstanie pojąć jak można odwalić takie partactwo jak PB...

Zawsze broniłem tego studia gdyż Gothic jest bliski mojemu sercu, jednak widzę, że od nich już nigdy nic dobrego nie wyjdzie. Każda ich gra po Risenie 2 jest coraz gorsza i zamiast zrobić mniejszą, bardziej kameralną grę, która będzie dopracowana zarówno pod względem opowiedzianej historii, gameplayu jak i grafiki, tak oni robią wielkie otwarte światy które niczym nie porywają, wyglądają jak gówno i tak samo działają, a z każdą kolejną grą nie są już drewniane, a wręcz betonowe.

Cztery i pół roku robili tego crapa a wygląda i działa gorzej niż pierwsza część, chyba Bjorn przeznaczył większość środków na dziwki i koks bo innego wytłumaczenia nie widzę. A i jeszcze chwała THQ, że remake gothuca robi inne studio.

Dzięki jeszcze trzeba złożyć zespołowi od #kronikimyrtany, dzięki nim Gothic wiecznie żywy.

#elex #gothic
  • 6
  • Odpowiedz
@Meserole: oni chyba dostaja duze dotacja od UE z tego co kojarze xD
chyba tylko dlatego im sie to oplaca, bo zastanawiam sie ile osob faktycznie kupuje ich gry na premiere, jak wiadomo, ze za chwile bedzie promocja xD Juz pomijajac fakt, ze jak dla mnie ich gry nie warte sa ceny premierowej. I mowie to jako fan Gothica, ktory gral we wszystkie ich gry. Dla mnie to takie guilty pleasure,
  • Odpowiedz
@Marcines: no tak właśnie kojarzyłem że UE i chyba sam rząd niemiecki sypie ładnie hajsem bo nie możliwe żeby przez 4lata uttrzymwali się ze starych gier które nigdy nie były AAA
  • Odpowiedz
@Meserole: no właśnie oni są w pułapce własnego sukcesu trochę. Gothic 1 i 2 im się udał. Jeśli go sklonują, to też jest nieźle, Risen był bardzo fajny. Ale jeśli próbują na własną rękę wymyślać, to wychodzi kiepsko. Albo nawet żałośnie, jak w Risenie 3 jest "Wrzód" albo trafiasz na wulkaniczną wyspę pełną napakowanych potworów, a nagle musisz zbierać rzepę bo HEHE GOTHIC 2 ZBIERANIE RZEPY TO BYŁO KULTOWE.

A trochę
  • Odpowiedz