Wpis z mikrobloga

@drivent: poza tym jakiś rolas na wsi może wykorzystywać/porwać/zamknąć w piwnicy i świat się o nich nie dowie.
A w dużym mieście mniejsze prawdopodobieństwo, bo zawsze jacyś świadkowie są, czy organizacje pomocy/żywności

przynajmniej ja bym tak myślał, jakbym miał gdzieś uciekać do obcego kraju
@drivent:

skoro przyjechali tylko do zakończenia działań wojennych na terenie Ukrainy?


Eeee co? Skąd taki pomysł? Dostali prawo do pobytu na 18 miesięcy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
szkoda, ze ja jako Polak nie mogę wynająć mieszkania w Poznaniu przez to. No ale takie to już życie Polaka robaka.

@drivent: Jak nie możesz? Zabronili? Czy po prostu nie stać Cię?
szkoda, ze ja jako Polak nie mogę wynająć mieszkania w Poznaniu przez to. No ale takie to już życie Polaka robaka.


@drivent: słyszałem o tym, podobno gestapo lata i rozstrzeliwuje Bolaków którzy szukają mieszkań



@drivent: Nie jest to prawdą. Pierwsze kroki kierują do miast, bo tutaj jest zorganizowana pomoc, potem część z nich już na własną rękę szuka lokum poza ośrodkami miejskimi. Goszczę teraz trzy osoby, w tym 3 latek, są już prawie tydzień i dzisiaj jeżdżą oglądać mieszkania - wszystkie poza Wrocławiem, albo głębokie przedmieścia, albo okoliczne miasteczka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drivent: Szacuje się że 30%-40% uchodźców nigdy już nie wróci do swoich domów. Ja sam się zdziwiłem ile jest u mnie osób w pracy,
którzy mają status uchodźcy po wojnie w Donbasie 2014.