Wpis z mikrobloga

@L3stko są pytania w aplikacji NTS w kategorii pozwolenie kolekcjonerksie (patent to tam osobna kategoria). Po prostu nie chciałem się ograniczać do jedynego źródła.

Przerobiłem całą ustawę, ale nadal zdarzają się pytania, które mogą zaskoczyć. Dostaje 10 pytań i wszystkie odpowiedzi muszą być prawidłowe. Wystarczy odrobina pecha i stresu żeby oblać coś, co kosztuje ponad 1000 zł. Dramat, ale cóż, inni dają radę to ja też.
@patryk-4: egzamin kosztuje 400 zł. Też korzystałem z nts, warto się nauczyć bo po prostu powinieneś znać ustawę. Znalazłem w internecie bardziej przejrzysty zbiór informacji z ustawy i łatwiej było to wkuć.
@patryk-4: ok, w takim razie nie wiedziałem. Czyli jeszcze mniej do nauki, pospisuj sobie to na kartce i wałkuj materiał. Sam nie jestem fanem wkuwania, ale tego nie jest dużo i są to istotne informacje.
@DrMiranda czytam ustawę, mam jej opracowanie. Ogólnie te ważne kwestie nie są jakoś szczególnie trudne do nauczenia, dużo rzeczy jest też logicznych, ale... Są też pytania, które są bardzo podchwytliwe i wymagają znajomości dosłownie treści słowo w słowo jakichś zapisów, a nie koniecznie sensu, który z tego płynie. I właśnie dlatego baza pytań jest pomocna, żeby takie niuanse wyłapać.
@patryk-4: pytania na egzaminie na patent były identyczne jak w nts. Być może w tym wypadku jest to samo. W moim przypadku przeczytanie kilka razy i wałkowanie quiza były pomocne. Jak będą Ci wychodziły 10/10 kilka razy pod rząd to będziesz gotowy.
@patryk-4: Daj znać jak było na egzaminie xD podobno hardkor, naczytałem się opowieści ze nawet dają pomieszaną amunicję do pistoletu 9mm żebyś wyłuskał poprawną która pasuje do tego modelu xD
@Dolan egzaminu praktycznego nie boję się w ogóle, potrafię strzelać i posługiwać się bezpiecznie bronią. Mogą mi nawet wytarzać broń w błocie. Najgorzej się czuję w z egzaminem teoretycznym, gdzie musi być 100% i jakieś głupie jedno podchwytliwe pytanie może być problemem (,)