Wpis z mikrobloga

Hej Mirki mechanicy, proszę o pomoc w znalezieniu części. Szukam elastycznego przewodu paliwowego do passata b5 z silnikiem benzynowym 1.8. Numer części według dokumentacji to 4B0201541N oryginał lub 4B0201541E zamiennik. To jest kawałek zwykłego węża paliwowego tyle że z zakutą jakąś końcówką żeby się dało go przykręcić do listwy wtryskowej 058133681. Przewód o którym mówię jest oznaczony numerem 19 na schemacie.

Cały problem polega na tym że tego węża nie mają w ASO VW ani Skody, bo ten wąż przestał być produkowany w 2020 roku. Hurtownie typu superparts czy inter cars też tego nie mają. Na allegro czy olx widzę że nikt nawet używek nie wystawia. Używka to ostateczność bo jednak wolałbym nie montować 20-letniego węża. Tutaj mam pytanie do Was czy wiecie gdzie by można dostać takiego węża? A może ta końcówka to jest jakiś standard i jakaś firma od hydrauliki siłowej by dała radę zakuć taką końcówkę na wężu?

Nie wierzę że takie coś jest nie do kupienia jak to było montowane w tak masowo produkowanych autach jak passat, octavia czy audi a4.

#mechanikasamochodowa #passat #audia4 #octavia
gicu616 - Hej Mirki mechanicy, proszę o pomoc w znalezieniu części. Szukam elastyczne...

źródło: comment_1646814829Vs97kXMpJiv7dBKvMeM2v0.jpg

Pobierz
  • 7
jedź do zakładu zakuwania węży.


@lexico: @gicu616: Te zakucie można rozciąć i nasadzić na króciec nowy wąż paliwowy, skręcić opaską. Dalej i tak jest opaskami pościskany bo tak dużych ciśnień tam nie ma.
@biskup2k: tylko jak nasunę węża na gładką rurkę i zacisnę opaską to czy ona się nie zsunie od wibracji? Podczas jazdy na benzynie auto zgaśnie od razu a jadąc na gazie to wyleje mi całą zawartość baku na silnik :D
@gicu616: jak chcesz wymienić sam gumowy odcinek to na miejscach na które nasadzasz wąż pozostaną ci powierzchnie zapobiegające zsuwaniu się węża. Sam kiedyś w B5ce tylko pod maską wymieniałem podobny przewód to na tej zakutej końcówce jest rurka pokarbowana.
Zresztą sporo osób wymienia pordzewiałe przewody paliwowe na gładkie miedziane od LPG. Sam kiedyś zmieniałem na takie ale lekko rozwalcowałem koniec aby była lekka trąbka.