Wpis z mikrobloga

@userrrr: daj sobie spokój z uczeniem się na tyczki i na różne inne sposoby, nauczysz się na linie i będziesz pewien i na egzaminie i potem na mieście, głupota straszna to te metody kiedy obrócić kierownicą itd. ;_;
@login-rozowy_pasek: Te sposoby na kierownice, lusterko, tyczke czy inną małpke to troche mind fuck, bo nie wiesz o co chodzi i próbujesz tym sposobem przejechać, a czasem to zawodzi, bo jak za mocno przekręcisz kierownicą w prawo, to wyjedziesz za linie
( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
zapomniałem, że w Polsce uczy się zdać egzamin a nie faktycznej wiedzy i doświadczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@OrzechowyDzem: Dokładnie tak. Ani razu przez ponad dekadę jazdy nie miałem potrzeby przejechać płynnie po łuku wstecz, mimo że na prawku zrobiłem go za pierwszym razem bez metody na obroty kierownicy. Jak przyjdzie potrzeba i nie będę się czuł pewnie to po prostu się zatrzymam i zrobię to powoli
Dużo bardziej, jako kierowca, bym się ucieszył gdyby na prawku sprawdzany był czas reakcji czy wbijane do głowy ruszanie jak jest zielone, a nie dopiero szukanie biegów.


@Xune: Dodałbym do tego hamowanie na śliskiej nawierzchni, test łosia etc. refleks i opanowanie to podstawy prowadzenia pojazdu.