Wpis z mikrobloga

Widziałem nagrania z tym "korkiem" 5km z ludźmi czekającymi na wejście do Polski na granicy.

Co my z nimi wszytskimi zrobimy? Pytam poważnie, bo niedługo Ukraińcy będą stanowić 1/4 naszej całej ludności, a przecież mieszkania i domy nagle same nigdzie nie postawiają się, a 5 milionów miejsc pracy też się znikąd nie weźmie. No i parę milionów dzieciaków upchnął w polskich szkołach? Przecież to wygląda jak koniec Polski i upadek gospodarki.

#ukraina #wojna #rosja #polska #gospodarka #ekonomia
  • 51
Tylko to nie jest tak że te kobiety babcie i dzieci są u nas na czas wojny a potem wracają do siebie? Ile jest ważna karta uchodźcy 18 miesięcy max chyba
@Vafik: Mieszkanie, praca to jedno, ale wielkim problemem może być też opieka zdrowotna, a szczególnie ta dotycząca dzieci. Za jakiś czas w Polsce może być ze 2 miliony ukraińskich dzieci. W Polsce, szczególnie wschodniej jest tragiczna sytuacja z pediatria, są powiaty gdzie nie ma żadnego oddziału pediatrycznego i z chorym dzieckiem trzeba jechać 50km.
zobaczymy, daje 2 tygodnie i polski zapał jak zwykle opadnie - wtedy zaczna sie problemy


@RozowaZielonka: To wtedy tym bardziej skłoni ich do przejazdu do innych krajów. Już w ich grupach pisza aby kto może jechał do innych państw bo w PL jest korek.
bo niedługo Ukraińcy będą stanowić 1/4 naszej całej ludności,


@Vafik: ale odleciałeś xD

No musimy ich przyjąć i jakoś ogarnąć, zobacz jak to wyglądało w innych krajach w przypadku wojny w sąsiednim kraju. U nas to się różni tylko tym, że naprawdę wielu ludzi przygarnia Ukraińców pod własne dachy, co jest fenomenem na skalę światową.
@ArJel no czytałem gdzieś, że do końca kwietnia może być nawet ~10 milionów Ukraińców, więc stąd takie szacunki, nie wiem szczerze ilu się ich spodziewać tak naprawdę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vafik: tak nagle się pojawi gigantyczna czarna dziura i nas wszystkich wsyśnie ( ͡ ͜ʖ ͡)

A tak na serio? Od kiedy napływ ludzi chcących i mogących pracować w starzejącym się społeczeństwie powoduje upadek gospodarki?