Wpis z mikrobloga

#pompaciepla
#budujzwykopem #odnawialenzrodlaenergii #konstruktorelektrykamator <=== tag do obserwowania moich wysrywów
Pamiętacie ten wpis jak robiłem przepusty w gotowej podłodze pod DZC?
No i w końcu, udało się.
Słuchajcie dobrych rad, arota 75mm nie jest dobrym pomysłem jako przepust do DZC do PC. Wróć, tzn może być, tylko sposób ułożenia jest ważny, promień gięcia jak największy, z tymi 6 rurkami męczyliśmy się ok 3h, tak ciężko szło, a to ledwie 3m przepustu. Całość przebiegła pomyślnie dzięki dwóm sprytnym urządzeniom, specjalny zacisk do rury PE i kołowrotek zrobiony z drabiny i stępla budowlanego.
bambus94 - #pompaciepla 
#budujzwykopem #odnawialenzrodlaenergii #konstruktorelektry...

źródło: comment_1646955230xcViOkCRpQmF8WvvuJH0zY.jpg

Pobierz
  • 19
@bambus94: aroty są słabe, lepsze są rury o większej średnicy wtedy same uniemożliwiają zbyt mocne zgięcie. Dobre jest też ułożenie rur tej samej średnicy i użycie potem elektrozłączki tylko trzeba mieć zgrzewarkę elektrooporową a raczej nikt normalny jej nie ma
@asasello: dolny jest od ogrzewania podłogowego na parterze, środkowy jest od 2 obiegów podłogi, 3 obiegów ścian i 3 obiegów sufitów i ten będzie w lato przełączany w tryb chłodzenia, a górny to 8 obiegów po 100mb PEXa pod blachą na dachu jako kolektory. Ten ostatni będzie podpięty pod DZ PC i będzie podnosił temperaturę zasilania żeby PC miała większe COP.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bambus94: mam całą masę kabli w ten sposób, tylko internet mam w peszlach, reszta w ten sposób. Narażam się na coś, jak kable będę w ten sposób? Przed zalaniem posadzki, elektryka została sprawdzona.
@asasello: na suficie i na ścianach to normalnie bez niczego się układa w standardzie.
Na podłodze to chodzi o chodzenie, i wszystkie ekipy które mają wywalone na to czy się uszkodzi czy nie.