Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu zrobiłem serwis pieca gazowego i musiałem wymienić regulator ( programator ) na nowy. Załączony na zdjęciu. Problem polega na tym, że jak chcę zwiększyć temperature żeby po prostu włączyć piec i ustawiam np 21.6 to nagle temperatura skacze do 24 stopni na programatorze i muszę ustawić dużo większą temperaturę, bo piec w ogóle nie chce się włączyć. W rzeczywistości jednak w mieszkaniu nie ma takiej temperatury, bo na termometrze pokazuje mi ile stopni jest naprawdę. Po włączeniu ogrzewania temperatura na sterowniku spada, nawet gdy piec ogrzewa mieszkanie. Reset sterownika nie pomaga. Czy jest to błąd sterownika czy coś z piecem się dzieje ?
#mieszkanie #remontujzwykopem #budownictwo
GodALLU - Jakiś czas temu zrobiłem serwis pieca gazowego i musiałem wymienić regulato...

źródło: comment_1647025171rU1RBXpxjVOY8KRD3G0QzY.jpg

Pobierz
  • 11
@GodALLU: powinno się dać wybrac pomiędzy czujnikiem wewnętrznym w sterowniku a czujnikiem zewnętrznym. Jeśli wybrany jest czujnik wewnętrzny i tak się zachowuje to może należy rozważyć kupno czujnika zewnętrznego. Jeśli jest wybrany czujnik zewnętrzny to należy go zlokalizować i zmienić jego polozenie.
@GodALLU: mam ten sprzęt. Jakie to gówno XD. Tam trzeba niesamowicie wielki zakres ustawiać, żeby piec załączył/wyłączył się. Masz 20 stopni, ustaw 24, żeby odpalił. Nie chcesz, żeby grzał? To musisz ustawić 16 stopni, żeby nie dopierdzielał na maksa.
@ladzik: chłopie rzeczywiście... Wziąłem z ciekawości go do ręki na minutę i w minutę podskoczyło o 2 stopnie. ... Masakra, ale lipa. Już bym wolał taki co ma ojciec takie pokrętło na scianie powieszone....ale dzięki Mirek
@Wixu: mam go od 2 tygodni i codziennie walczę z nim, ale masz rację. Tak trzeba robić. Chociaż wkurzające to jest. Chcę mieć 21 stopni i #!$%@? muszę kombinowac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GodALLU: ja tego wymieniłem na model wyżej, ale to przez to że za dużo tych salusów było wokoło i zaczęły się pasma nakładać, model wyżej ma ich zdecydowanie więcej.
Generalnie polecam powieszenie na ścianie, dzięki temu przy ustawianiu praktycznie nie dotyka się sterownika i nie ma szans na zaburzenie odczytu temp.