Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chcialbym poradzic i uslyszec kilka rad odnosnie tarasu. Mam wylany taras i na okolo oblożony bloczkami betonowymi. Ma gdzies z 10 lat. Chcialbym jakos doprowadzic go jakos do wzglednego wygladu i przyszykowac do polozenia na nim czego kolwiek. Jest spekany w paru miejsach. Mialem taki zamysl zeby naciac pekniecia i poprzecznie dac prety zbrojeniowe na kotwe chemiczna i zalac jakas masa wyrownujaca naciecia . Na oko jakas obrobka. Jak zabezpieczyc taras przed woda i uzyskac jakies wzgledne spadki?
#budowadomu #budownictwo #taras #ogrod #dom #pytaniedoeksperta
KlejnotChoroszczy - Chcialbym poradzic i uslyszec kilka rad odnosnie tarasu. Mam wyla...

źródło: comment_16470268664PUCoI3lxcz8gfd8Y6e2Hv.jpg

Pobierz
  • 16
@KlejnotChoroszczy: najlepiej to skuć to co odpada i dolać nowe
jak to za dużo roboty, a cały taras trzyma się kupy, to oczyścić, zagruntować, dać hydroizolację jak atlas woder duo - wciera się w beton, i na to dać jakąś okładzinę np. z tej deski kompozytowej, albo deski - ale to wysokie koszta, można też płytkę wtedy położyć, ale przykładać się trzeba do szczelnej fugi i szczelności przy połączeniu ze ścianą
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KlejnotChoroszczy: moim zdaniem nic ci to nie da i zaraz będzie pękać obok tych wypełnień. Mam u siebie identyczny problem z tarasem z tym że u mnie położony jest gres. Będę go w tym roku ściągał i zależnie od stanu betonu pod spodem albo przykrece na to legary i deskę kompozytowa albo rozwalę to całkowicie i zrobię jeszcze raz z kostki betonowej
@KlejnotChoroszczy jesli chcesz coś na tym układać to jedynie cieńki polbruk albo deske tarasową a wtedy nie warto robić czegokolwiek z tą "płytą" tylko zostawić tak jak jest i na to zakładać. Widać po pęknieciach i zieleninie że on cały czas pracuje i swoje już "wchłonął" najrozsądniejsza będzie cieńka kostka/płyta chodnikowa i obrzerze z kątownika stalowego, wtedy pod kątownikiem możesz obrobić boki styropianem i tynkiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KlejnotChoroszczy: Ja też chciałem zrobić tak jak masz zrobione, bo mam wysoko zaplanowany poziom tarasu. Ale chciałem tylko zrobić taki murek a nie wylewać tego betonem i położyć na to kostkę. Teraz się zastanawiam czy to dobry pomysł.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Evert: kurde chcialbym uniknac grubszej roboty. Np teraz zima te pekniecia widac ze pracuja. Ale nie widac za to nowych. Problemem jest ze snieg czy deszcz wplywa tam i rozsadza. Od gruntu niesadze. Pod ta wylewka jest gruz i piach