Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

aha, ma mniej wspólnego z Polską, dlatego tam ludobójstwo było łatwiejsze do przełknięcia, a tu mam sobie nie kupić kabanosów w Auchan, bo na pewno za mój podatek zostanie kupiony nabój xd

Z całą stanowczością, sorry, ale nie.


@angelika_tracz: +1. Nie chce myśleć gdyby szwalnie ubrań z pracownikiem za dolara dziennie były w Europie. Wykopki by z gołą dupą chodzili cały czas.
@adamec: jeżeli zachód jako główny sposób walki z Rosją obrał sankcję. To moim zadaniem bardzo dużo zależy od nas samych jak będą one skuteczne. Jak my konsumenci będziemy reagować na zachowanie firm.
I również potępiam firmy które wykorzystują lukę na rynku spowodowaną wycofaniem się Ikea która wycofała się tylko z powódu wojny.

A wszystkim tym którzy nie mają z tym problemu życzę abyśmy w niedługiej przyszłości nie byli w sytuacji podobnej
Ma to, że w Rosji chcą zarabiać na wojnie jednocześnie ją finansując bo płacą tam podatki. Ja jestem przeciwny temu podejściu


@adamec: Ej stary, ale to tak nie działa. Jeśli ruscy wydają pieniądze w zachodnich sklepach to w tym przypadku przepływ kapitału wygląda tak, że te środki wypływają z Rosji, np. do Francji. Rosyjska gospodarka wręcz na tym traci bo kasa leci za granicę.

Jak nie chcesz wspierać rosyjskiej gospodarki no
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adamec: ta, już widzę jak te markety płacą w Rosji podatki, tak samo jak w Polsce płacą.

Przykładowo sieć Auchan w latach 2015-2019 osiągnęła przychody, które przekraczają 51 mld zł, a równocześnie odprowadziła zaledwie niespełna 1,8 mln zł podatku dochodowego. Stanowi to tylko 0,004 proc. przychodów sieci.