Wpis z mikrobloga

Do wszystkich popadających w nurt szkalowania Bartosiaka. Nie wiem co się dziś, w ostatnim czasie tutaj wydarzyło, ale jakie argumenty znajdujecie przeciwko jego działalności? Nie wiem czy jesteście ruskimi trolami, pożytecznymi idiotami czy coś mi mocno umknęło. Zarzut małej ANW w porównaniu do 300k armii ukrainskiej. Porównajcie sobie wielkość geograficzną PL i UKR. Teraz uświadomcie sobie, ze Ukraina ma aktywne przynajmniej 3 kierunki operacyjne wzdłuż granicy północnej, wschodniej i południowej. Teraz wróćcie do ANW i porównajcie z rzeczywistością czy faktycznie 100-140k swietnie wyszkolona i wyposażona armia to nie ekwiwalent osobowy tego ci jest na UKR. Porównajcie założenia ANW z tym co się dzieje na UKR czyli przygotowanie terenu, główna ciężkość spoczywającą na wojskach ciężkich(!) z artyleria(!) i działanie na tyłach wroga w strefie nękania jak to określa ANW. Czy wy naprawdę jesteście tak labilni, sterowali i chwiejni emocjonalnie? Powielanie bezzasadne teksty typu „bartosiak to idiota” zamykając cykl mirko jakby nikt nie miał żadnego przemyślenia. Na prawdę wydawało mi się, że wykop to społeczność ludzi którzy nie ulegają propagandzie
#ukraina #bartosiak #wojna
  • 37
@kot_posmarowany_maslem: ja przyznam ze z bartosiakiem miałem duuuży problem wczesniej, typ ostro odlatywał w tasowaniu się pod stany zjednoczone i sytuację na pacyfiku. No i ostatnie trzy tygodnie pokazały że polscy analitycy są nic nie warci, praktycznie nic z ich przewidywań się nie spełniło. Ale większość naszych analityków buduje swoje analizy na zaawansowanej obsłudze twittera, a porządnych analizach.
@alexzem: wiem, ale wciąż - bartosiak i jemu podobni analitycy uparcie koncentrowali się na przesmyku suwalskim, który oznaczałby wojnę z NATO, ba, nawet pierwsze podania USA były kontenstowane przez naszych analityków, a rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Chiny jak na razie coś mało aktywne w tej wojnie, i dziwnie skłaniające się w stronę działań zachodu.
@kot_posmarowany_maslem: Bartosiak to bajerant, gość który gada takim językiem, żeby absolutnie nikt go nie zrozumiał. Jego koncepcja armii budowanej w bardzo dużym stopniu na dronach zawiodła doszczętnie i pokazała to ta wojna. Drony wcale nie odgrywają w niej tak istotnej roli jaką miały odgrywać. Nadal wojna opiera się na szarym żołnierzu z RPG czy jego odpowiednikiem w krzakach, nie na latających zabawkach. Poza tym po ostatnim zamieszaniu z migami słowa amerykańskiego
gość który gada takim językiem, żeby absolutnie nikt go nie zrozumiał


@Mathas: to, ze ktos jest idiota i nie rozumie podstawowych pojec nie znaczy, ze kazdy inny na tej planecie jest takim idiota jak ty. Swiadomi widzowie z pewnoscia zrozumieją co sie kryje pod tajemniczym zwrotem wojna kinetyczna. Tak samo beda wiedzieli co to przesmyk (jedna z onuc wysmiewala to, ze bartosiak mowi o przesmyku). Podejrzewam, ze zwrot drabina eskalacyjna takze
@FrasierCrane: To ze amerykanie chca sie zajac pacyfikiem i europa ma sie zbioric, bo moga nie przyjsc z pomoca na czas. To ze rosja bedzie sie starala zmienil uklad sil po tym jak amerykanie zaczna sie zajmowac pacyfikiem. To jak wazna jest domena kosmicza juz teraz (ukraina nie mialaby takich sukcesow, bez zdjec amerykanskich).
@kot_posmarowany_maslem: Mnie śmieszy tylko i wyłącznie jak on mówi, raz go słuchałem i wydawał się mądry, ale nadal mam bekę z tych przeróbek. #!$%@? się od ludzi i dajcie mi się śmiać z czego mam ochotę. I nie, heheszki z bartosiaka to nie jest cel potężnej propagandy rosyjskiej, wiem że wg was Putin nie śpi po nocach, bo boi się waszego guru, ale w rzeczywistości tak nie jest.