Wpis z mikrobloga

@Stokrotka10: co do opinii Austriaków i wpuszczania do swoich mieszkań, to się oczywiście generalnie zgadza. Natomiast jeśli chodzi o "Polska to ewenement na skalę światową", to absolutnie nie. W innych kulturach przyjmowanie i goszczenie przybyszy jest oczywistością. Może jest Polska ewenementem w świecie zachodnim, ale na pewno nie w świecie ogólnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Stokrotka10: @paul8585: wiele razy byłem w Austrii na nartach i uważam że są bardzo gościnni. Wiadomo, płaciliśmy to podejście jest inne. Jednak nie spotkałem się tam nigdy z żadnym przejawem nieufności. Gospodarze przychodzili pogadać, pytali jak warunki na stokach, zapraszali na herbatę, proponowali ostrzenie nart itp. A zawsze mieszkaliśmy u nich w domach, zazwyczaj na oddzielnym piętrze, gdzie też była domowa atmosfera.

Może w innych regionach podejście też jest inne,
  • Odpowiedz
@pan-bartolomeu-dias: nie chodzi o region, choć jak wszędzie prowincja różni się od miasta. Ty piszesz o rodzinnych gospodach, które z żyją z gości. Ale przypuszczam, że do ich strefy prywatnej dostępu nie miałeś. Generalnie jest tak, że Austriacy są zazwyczaj bardzo uprzejmi i grzeczni. Ale to jest wszystko tak trochę na dystans (nie chcę użyć słowa powierzchowne...) i w sferze publicznej. Jeśli chciałbyś wkroczyć do ich sfery prywatnej - w większości
  • Odpowiedz
  • 6
@Stokrotka10 czy to nie jest każdego osobista decyzja kogo przyjmuje pod swój dach? Wielu Polaków pewnie nikogo by nie wzięło.

W Austrii to oni może do domu by nie wzieli, ale lubią trzymać ludzi w piwnicy xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stokrotka10: Kogo obchodzi jakiś mały kraj po drugiej stronie planety xddd jedyne co mogą przyjąć to wurst w jelito grube austriackie psy
  • Odpowiedz
@pan-bartolomeu-dias: względem gości jak najbardziej - pilem domowego sznapsa z cala rodzinka gospodarza, który przy pierwszej rozmowie po przyjeździe zaczął narzekać na migrantow z bliskiego wschodu mimo, ze jak sam przyznał, w jego miejscowości mieszka jeden Irańczyk, od 20 lat, i w sumie to wszyscy go lubią ;)
  • Odpowiedz
@musztym: tak się składa że to prawda i nawet autostopowiczów nie wezmą te dauny, oni żyją chyba tylko po to żeby zaparzyć rano herbate, obejrzeć tv i iść spać. Kij w dupie zakodowany genetycznie więc twoje tak było nie na miejscu
  • Odpowiedz
jeśli chciałbyś wkroczyć do ich sfery prywatnej - w większości przypadków spotkałbyś się z niezrozumieniem i barierą. A jako zupełnie obcy człowiek, to dla Austriaka kompletny absurd


@paul8585 moja rodzina ma tak samo, dla nas też dom to strefa mocno prywatna, zwłaszcza łazienka, kuchnia i sypialnia, a nocowanie to tylko rodzinę i to rzadko. Może mamy korzenie austriackie? XD
  • Odpowiedz
@Stokrotka10: wszystko prawda ale oni nie wiedza o tym ze w cccp jest tylko ocet na pólkach, oni nie walcza z ruskimi tylko za dobrobytem XD tego oni nie rozumieja, mysla ze ukry by sie poddaly i bylo by tak samo XD
  • Odpowiedz